Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā uzsākta jaunā uzņemšanas nodaļas korpusa būvniecība

Apollo
24 komentāri

Kapsulu ar vēstīju nākamajām paaudzēm Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra (RPNC) jaunā uzņemšanas korpusa pamatos šodien iemūrēja veselības ministre Ingrīda Circene, RPNC valdes priekšsēdētājs Jānis Buģins un «Skonto Būve» valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā uzsākta jaunā uzņemšanas nodaļas korpusa būvniecība

Foto: Publicitātes foto

Līdz ar vēstījumu kapsulā tika ievietots arī rokas pulkstenis, kas pieder centra ilggadējam darbiniekam - ārstam Andrim Lutumam, kurš, būdams 1.kursa students, centrā ieradās 1973.gadā, un kā sanitārs uzsāka darbu uzņemšanas nodaļā.

RPNC valdes priekšsēdētājs Jānis Buģins uzsvēra, ka «šodien ir liela diena, ir pagājis pusgadsimts kopš pabeigta centra pēdējā ēka. Gada laikā mūsu centrā stacionējam 9,5 tūkstošus pacientu, no kuriem 89% tiek atvesti ar ātro palīdzību. Tāpēc, ļoti svarīga ir jaunā uzņemšanas nodaļa, kas šobrīd atrodas 190 gadus vecā ēkā.» 

Uzņemšanas nodaļas kompleksa būvniecība ietilpst ERAF līdzfinansētā «Veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošanas» projektā un izmaksās pavisam 2,66 miljonus latu, no tiem vairāk nekā 1,5 miljoni latu ir ERAF līdzfinansējums. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra jaunā uzņemšanas nodaļas kompleksa būvniecību veiks «Skonto Būve», un darbus pabeigs šā gada septembrī.

«Skonto Būve» valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis norādīja, ka no savas puses grib apsolīt to, ko no celtniekiem gaida visvairāk – ka objektu pabeigs laikā un labā kvalitātē.

Veselības ministre Ingrīda Circene uzsvēra garīgās veselības nozīmi un izteica gandarījumu par sistēmisko nozares attīstību vairāku gadu garumā, kā piemērus minot garīgās veselības ambulatorā aprūpes centra «Veldre» atvēršanu un RPNC  jaunuzbūvēto un renovēto ambulatoro centru «Pārdaugava». Ministre atzīmēja, ka ļoti būtiski ir panākt efektīvu un ātru diagnostiku un palīdzību, lai pacientiem būtu iespējas ārstniecības procesu veikt ilgstoši neatrodoties stacionārā.

Jaunajam uzņemšanas kompleksam paredzētas plašas funkcijas. Diskrētāka kļūs pacientu apkalpošana, nodalot psihiatrisko un narkoloģisko pacientu plūsmas, tiks izveidots vienots diagnostikas dienests: turpat vienviet pieejams būs rentgens, elektrokardiogrāfija, ultrasonogrāfija, encefalogrāfija, ārsti – konsultanti (stomatologs, ķirurgs, ginekologs u.c.). Jauninājums būs īslaicīgās uzturēšanās un intensīvās terapijas gultas smagos psihiatriskos stāvokļos ievestajiem pacientiem, kurus medicīnas personāls novēros cauru diennakti. Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs ir akūtās palīdzības slimnīca, tāpēc svarīgs ir jaunais, ērtais plānojums neatliekamās medicīniskās palīdzības mašīnu piebraukšanai no Aptiekas ielas puses, nevis braucot cauri visai teritorijai. Uz uzņemšanas nodaļas kompleksu pārcelsies arī alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļa ar valstī vienīgo, moderno references ķīmiski - toksikoloģisko laboratoriju. Mūsdienīgais psihiatrisko un narkoloģisko pacientu uzņemšanas komplekss nodrošinās arī plašākas iespējas rezidentu apmācībai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv