«Rīgas siltums» patlaban apkuri atslēdzis 16 dzīvojamām ēkām

Apollo
0 komentāru

AS «Rīgas siltums» (RS) patlaban ilgstošas nemaksāšanas dēļ siltuma piegādi pārtraucis 16 dzīvojamām ēkām un 14 nedzīvojamām ēkām, aģentūrai LETA pastāstīja RS Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

No siltuma atslēgtās dzīvojamās ēkas lielākoties ir jaunie projekti, kuros ir daudz nepārdotu dzīvokļu.

Parādsaistību summa no oktobra līdz februārim no siltuma atslēgto ēku apsaimniekotājiem veido 165 000 latu. «Tie apsaimniekotāji, kam ir šīs problēmas, lieliski to zina, bet mēs viņus šobrīd nereklamēsim,» norādīja Rence.

Patlaban rīdzinieku parādsaistības par siltuma piegādi no oktobra līdz janvārim veido 3,6 miljonus latu. Saskaņā ar izrakstītajiem rēķiniem februārī patērēta siltumenerģiju par 22,5 miljoniem latu, bet līdz 13. martam nomaksāti bija 1,9 miljoni latu. Līdz 20. martam jānomaksā vēl 20,6 miljoni latu, informēja RS pārstāve.

Rence uzsvēra, ka siltumenerģijas padeve tiek pārtraukta «absolūti galējos variantos» — kad dzīvokļu īpašnieku pilnvarota persona, apsaimniekotājs vai īpašnieks nav ilgstoši norēķinājies par siltumenerģijas piegādi, turklāt visa nemaksāšanas perioda laikā nav sazinājies un atsaucies uz RS aicinājumiem nokārtot savas parādsaistības.

Kā ziņots, no šā gada maija siltumenerģijas tarifi Rīgā būs par gandrīz piekto daļu jeb par 18,4% mazāki nekā pagājušā gada oktobrī, kad sākās apkures sezona. Siltumenerģijas tarifa lielāko daļu — 83% — veido izmaksas, kas ir atkarīgas no dabasgāzes cenas.

Februārī, martā un aprīlī norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju Rīgā tiks piemērots tarifs 42,16 lati par megavatstundu, kas ir tāds pats kā janvārī.

RS peļņa finanšu gadā, kas ilga no 2006. gada 1. oktobra līdz 2007. gada 30. septembrim, bija vairāk nekā četri miljoni latu, savukārt finanšu gadā no 2007. gada 1. oktobra līdz 2008. gada 30. septembrim peļņa prognozēta nepilnu divu miljonu latu apmērā.

RS akcionāri ir Latvijas valsts — 48,995%, Rīgas Dome — 49%, «Dalkia City Heat» — 2% un valsts uzņēmums «Latvenergo» — 0,005%. Uzņēmums nodrošina vairāk nekā 70% no Rīgas pilsētai nepieciešamās siltumenerģijas.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 876 kilometri, no kuriem 72% atrodas RS īpašumā.

Žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un biržas 2008. gada pētījumā «101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums» RS ar uzņēmuma vērtību 52,66 miljoni latu ierindojas 39. vietā, bet 2007. gada pētījumā RS ar uzņēmuma vērtību 40,89 miljoni latu ierindojās 55. vietā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv