Rīgas tautas lietišķās mākslas meistari piedalās Dziesmu un deju svētku pasākumos

Apollo
1 komentārs

Sagaidot XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus, izstādēs piedalās vairāk nekā 300 Rīgas tautas lietišķās mākslas meistaru, kas īpaši svētkiem sagatavojuši vairāk nekā 900 darbus. Tie būs apskatāmi pilsētas izstāžu zālē «Rīgas Mākslas telpa», kur būs iekārtota svētkiem veltīta izstāde «Dziesma top citādi», portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Rīgas tautas lietišķās mākslas meistari piedalās Dziesmu un deju svētku pasākumos

Foto: Lita Krone/LETA

Izstāde «Dziesma top citādi» būs apskatāma no 21. jūnija. Tajā būs eksponēti lakati, segas, cimdi, pinumi, rotas, ādas izstrādājumi, keramika un citi amatnieku darbi kopskaitā gandrīz 2000, tajā skaitā 913 eksponāti no Rīgas tautas lietišķās mākslas studijām. Pavisam izstādē piedalās 900 Latvijas meistaru, no tiem 331 no Rīgas.

Rīgas tautas lietišķās mākslas meistari ar saviem darinājumiem piedalīsies arī svētkiem veltītajā gadatirgū Vērmanes dārzā, kas risināsies no 2. līdz 7. jūlijam. Gadatirgus meistardarbnīcās amatu prasmi un meistarību demonstrēs 69 Rīgas studiju meistari – audējas, rokdarbnieces, pinēji, keramiķi, ādas apstrādes meistari, kalēji un rotkaļi.

Rīgas var lepoties, ka sagaidot svētkus, savas prasmes un meistarību var demonstrēt daudzas tautas lietišķās mākslas studijas, arī tās, kas darbojas vairs tikai galvaspilsētā – ādas un koka apstrādes, kā arī metālkalēju studijas. Rīgā pavisam darbojas 31 tautas lietišķās mākslas studija, kas mājvietu radušas pašvaldības kultūras un mākslas centros. Bez tam, ir arī studijas, kas darbojas Latvijas Universitātē un Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv