Rimšēvičs: «Ja kuģis paliek bez kapteiņa, pirāti var paņemt naudu»

Apollo
0 komentāru

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs Saeimu salīdzina ar kuģi, bet deputātus ar kapteini. «Ja kuģis paliek bez kapteiņa, tad Somālijas pirāti var paņemt naudu,» sacīja bankas vadītājs, runājot par riskiem, kādi pastāv ja ekonomiski grūtos laikos atlaistu Latvijas parlamentu. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā «100.pants» klāstīja Rimšēvičs.

Ilmārs Rimšēvicš

Foto: AFI

Jautāts, vai otrdien notikušie grautiņi Vecrīgā tomēr nav attaisnojumi, jo cilvēki tik tālu ir novesti, Rimšēvičs kategoriski tam nepiekrita, norādot, ka vienmēr jāmeklē risinājums. «Valdībai un sabiedrībai jārunā, ir jābūt dialogam,» atzina Latvijas Bankas vadītājs.

Runājot par iespējamo Saeimas atlaišanu, Rimšēvičs sacīja, ka «būtu jocīgi, ja kuģis paliktu bez kapteiņa. Uz kuģa ir nauda [starptautiskais aizdevums], kuru var paņemt pirāti.»

Rimšēvičs sacīja, ka Latvijā šobrīd nepieciešams miers un nedrīkst radīt riskus, kuri traucētu ekonomiskajai attīstībai. «Teorētiski sekas [ja atlaiž parlamentu] var būt neprognozējamas. Daļa naudas ir piešķirta, bet ar to var nepietikt,» atklāja bankas vadītājs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv