Rimšēvičs kategoriski noliedz lata devalvācijas iespēju

Apollo
0 komentāru

«Runas par lata devalvāciju ir bezatbildīgas baumas,» norāda Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Viņš kategoriski noliedz, ka banka gatavotos lata devalvācijai un norāda: «tā būtu inde, nevis zāles Latvijas ekonomikai».

Rimšēvičs kategoriski noliedz lata devalvācijas iespēju

Foto: Apollo, R.Oliņš

«Nevajag cilvēkos radīt paniku un sēt neuzticību,» Latvijas Televīzijas raidījumā «100.pants» sacīja Centrālās bankas vadītājs. Viņš atklāja, ka devalvācijas gadījumā pensionārs zaudētu aptuveni 25% no savas pirktspējas, savukārt ģimene, kurā ir divi pelnoši cilvēki un divi bērni, zaudētu ap 17% savas turības.

Ekonomistu runas, ka vajag devalvēt latu, ir bezatbildīgas. Rimšēvičs šādus cilvēkus nodēvēja par «pseidoekonomistiem». Tāpat viņš sacīja, ka devalvējot nacionālo valūtu, nauda valstī nebūtu vairāk. «Tās ir blēņas, ka tādejādi valsts budžetā būs vairāk naudas,» pauda viņš.

Bankas vadītājs vēlreiz atkārtoja, ka valdība vai parlaments nevar pieņemt lēmumu par lata devalvāciju. «To var izdarīt tikai Latvijas Banka,» sacīja Rimšēvičs, norādot, ka šādu plānu nav.

5.martā pirms 16 gadiem Latvijā atkal tika ieviesta nacionālā valūta - lats.Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv