Rimšēvičs: Latvijā inflācija šogad varētu sasniegt 3%

Apollo
0 komentāru

Latvijā inflācija šā gada nogalē varētu sasniegt 3%, bet nākamgad patēriņa cenu pieaugums varētu būt 1% robežās vai pat samazināties, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Ilmārs Rimšēvičs

Ilmārs Rimšēvičs

Foto: AFI

«Latvijas Banka prognozē, ka šā gada nogalē inflācija varētu sasniegt 3%. Nākamgad, iespējams, tā varētu būt 1% robežās. Taču iespējams, ka nākamgad Latvijā inflācija varētu paiet zem nulles, tātad varētu būt deflācija,» viņš norādīja.

Rimšēvičs atzina, ka deflācija ir bīstama, taču tās ir sekas ekonomikas lejupslīdei. «Tas ir bīstami. Bet patlaban Latvijas ekonomikā turpinās lejupslīde, tātad turpinās arī pieprasījuma samazināšanās, un tas, protams, atsaucas arī uz cenu samazināšanos,» viņš teica.

Latvijā pagājušā gada sākumā patēriņa cenas pieauga, bet no jūnija iezīmējās samazināšanās tendence. Latvijā šogad janvārī patēriņa cenas pieauga par 2,2% salīdzinājumā ar decembri, bet gada inflācija (šā gada janvāris salīdzinājumā ar pagājušā gada janvāri) samazinājās līdz 9,8%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv