Rimšēvičs: manas muguras komforts — krīzes laikiem atbilstošs!

Apollo
0 komentāru

«Jā, atbilstoša,» — tik īsi Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs pēc pusotra mēneša ilgām pārdomām atbildējis uz jautājumu, vai viņš uzskata, ka pārvietošanās ekskluzīvajā automašīnā «Audi A8L» ar «elektrisku muguras komforta regulēšanu» un citām ekstrām ir ekonomikas krīzes laikiem atbilstoša. Vienīgais, kas šai sakarā bijis piebilstams augstajai amatpersonai, — «Latvijas Banka kopš 1993. gada izmanto «Audi», novērtējot to drošību, īpaši ziemas apstākļos».

Ilmārs Rimšēvičs

Foto: AFI

Tomēr arī pusotra mēneša laikā Latvijas Bankas prezidents nav spējis izdomāt, kāda gan varētu būt ticama atbilde uz jautājumu, vai viņš uzskata, ka viņa pārvietošanās automašīnā «Audi A8L», kas valstij mēnesī izmaksā Ls 1714 un izdevumus par degvielu, ir atbilstoša amatpersonas ētikai. I. Rimšēvičs uzskatījis par labāku neatbildēt arī uz jautājumu, ar ko viņš varētu pamatot šādu uzskatu.

Visbeidzot, Latvijas Bankas prezidents nav vēlējies paskaidrot, vai kaut kas tiks darīts, lai šīs izmaksas samazinātu, tikai norādījis, ka pagājušā gada «novembrī šī auto darbināšanai patērēts 581 litrs degvielas par Ls 377, bet decembrī 506 litri par Ls 301. «Audi A8L» degvielas patēriņš ir mazāks, nekā iepriekš prezidenta darba pienākumu pildīšanai izmantotajam auto».

Toties no Latvijas Bankas rīkotā konkursa materiāliem kļuvis zināms, ka precīzais I. Rimšēviča izmantotais automašīnas modelis ir «Audi A8 Long 4.2 FSI quattro tiptronic». Turklāt tas nav bijis vienīgais iepirkumā iegādātais jaunais auto (kurš tagad uz ielas atpazīstams pēc valsts numura AA 6657) — Latvijas Bankai citu amatpersonu dienesta vajadzībām pagājušā gada rudenī vienlaikus izrādījušies vajadzīgi vēl divi «Audi A6» — attiecīgi «3,2 FSI quattro tiptronic» un «2,0 TFSI». Visu triju automašīnu kopējā triju gadu nomas cena ir diezgan iespaidīga — kopā šajā laikā par bankas amatpersonu pārvietošanos tiks samaksāti Ls 107 486 (neskaitot degvielas izmaksas).

Taču vēl iespaidīgāks ir bijis Latvijas Bankas sastādītais uzskaitījums, iepirkuma dokumentācijā minot visu papildaprīkojumu, bez kura nebūtu iespējama sekmīga I. Rimšēviča pienākumu pildīšana. Cita starpā pieminēta arī elektriski regulējama divpusējas darbības klimata kontrole priekšā un aizmugurē sēdošajiem, elektriski regulējami priekšējie sēdekļi ar atmiņas funkciju vadītāja sēdeklim un elektriska muguras komforta regulēšana priekšā un aizmugurē sēdošajiem.

Šīs un citas pozīcijas Latvijas Banka pagaidām nav komentējusi, līdz ar ko arī nav zināms, piemēram, tas, kāpēc Latvijas Bankas prezidenta dienesta automašīnai obligāti bijusi nepieciešama tieši automašīna ar nolokāmu aizmugurējo sēdekļu atzveltni, kā tas īpaši norādīts iepirkuma nolikumā.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv