Rimšēvičs «taupa», mēnesī par auto maksājot 1714 latus

Apollo
0 komentāru

Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam viņa fantastiskā mēnešalga gan samazināta, taču tālāk viņa taupības programma nesniedzas, un amatpersona turpina braukāt jaunā ekskluzīvas klases automašīnā, kas valstij mēnesī, nerēķinot izdevumus par degvielu, maksā vairāk nekā 1700 latus. Turklāt izrādās, ka dārgā automašīna iegādāta, valstī jau sākoties ekonomiskajai krīzei un taupības pasākumiem.

Ilmārs Rimšēvičs

Ilmārs Rimšēvičs

Foto: Apollo

Kā rāda Ceļu satiksmes drošības direkcijas un «Lursoft» dati, pagājušajā gadā Latvijas Banka līzingā, izmantojot «Nordea Finance Latvia» pakalpojumus, iegādājusies pilnīgi jaunu ekskluzīvu automašīnu «Audi A8L», kādas kopumā valstī pērn iegādātas tikai divas un kuras cena sākas no nepilniem 77 tūkstošiem eiro un var sasniegt arī 130 tūkstošus eiro. Ar šo automašīnu, kuru ielās var atpazīt pēc valsts reģistrācijas numura AA-6657, tad arī «taupīgi» vizinās Latvijas Bankas prezidents.

Kā lakoniski apliecina Latvijas Bankas preses sekretārs Mārtiņš Grāvītis, automašīna esot «nodota lietošanā Latvijas Bankas prezidentam darba pienākumu veikšanai». Automašīna tiešām esot jauna — pagājušā gada rudenī (kad jau bija skaidrs par valsts atrašanos krīzes priekšvakarā) noslēgts jauns līgums par auto nomu, un saskaņā ar to nomas maksa mēnesī ir 1714,53 lati kopā ar pievienotās vērtības nodokli (tagad saskaņā ar PVN likmes kāpumu I. Rimšēviča braukāšanās nodokļu maksātājiem varētu izmaksāt vēl nedaudz dārgāk).

Savukārt pats I. Rimšēvičs jau vairākas dienas gatavo atbildes uz virkni jautājumu saistībā ar viņa dārgo auto un taupības izpratni. Pagaidām ne Latvijas Bankas prezidents, ne Bankas preses sekretārs nav spējuši vai vēlējušies atbildēt uz uzdoto jautājumu, vai I. Rimšēvičs uzskata, ka viņa pārvietošanās automašīnā «Audi A8L» ir ekonomikas krīzes laikiem atbilstoša.

Tāpat pagaidām atbilde vēl tiek gatavota uz uzdoto apgrūtinošo jautājumu, vai Latvijas Bankas prezidents uzskata, ka viņa pārvietošanās automašīnā «Audi A8L», kas valstij mēnesī izmaksā 1714 latus un izdevumus par degvielu, ir atbilstoša amatpersonas ētikai un, ja jā, tad ar ko I. Rimšēvičs var pamatot šādu uzskatu, bet, ja ne, tad kas tiks darīts, lai šīs izmaksas samazinātu.

I. Rimšēvičs pagaidām nav arī nodevis atklātībai ne pilnu dokumentāciju par iepirkumu, kura dēļ tika noslēgts līgums par minētās automašīnas nomu, ne arī datus par to, kāds bijis viņa izmantotās automašīnas ikmēneša degvielas patēriņš pa mēnešiem 2008. gada novembrī un decembrī.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv