Rimšēvičs tēlaini izsakās par «savainošanos» ar eiro, neuzmanīgi rīkojoties

Apollo
74 komentāri

«Eiro ir instruments. To var dažādi izmantot. Ja jūsu rokās nonāk kāds ripas zāģis, rokas urbis, ēvele vai cits darba rīks, kas domāts ražīguma celšanai, neuzmanīgi rīkojoties, ar to var savainoties, šķībi greizi kaut ko ieskrūvēt un sabojāt izejmateriālus,» tēlaini, runājot par eiro un tā ieviešanu Latvijā, intervijā žurnālam «Klubs» sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Rimšēvičs tēlaini izsakās par «savainošanos» ar eiro, neuzmanīgi rīkojoties

Foto: Reuters/Scanpix

Viņš intervijā sacījis, ka galvenais, runājot par eiro, ir sapratne, ka tas ļauj audzēt labklājību, bet ne uzreiz 1.janvārī vai 2.janvārī. «Tas ir ilgāks laika posms, kad investori saprot, ka Latvijā nekāda finanšu nestabilitāte nedraud, ieguldīt ir droši, nav valūtas riska,» viņš sacīja.

Rimšēvičs uzsvēra, ka eiro dod papildu priekšrocības. «Tas nav vienīgais izaugsmes veicinātājs, bet tā ir papildu priekšrocība investīciju piesaistē. Latvijai kā mazai un atvērtai valstij ir ļoti svarīgi, lai mēs spējam pārdot savu preci un pakalpojumus ārzemēs un lai esam pievilcīgi ārvalstu kapitālam.

Vaicāts, kā mēs ar eiro varētu «savainoties» Rimšēvičs norādīja, ka, ja turpinām dzīvot pāri saviem līdzekļiem, turpinot audzēt ārējo parādu, mēģinām celt algu virs darba ražīguma, tad varam nonākt situācijā, kādā nonāca tās valstis, kuras šobrīd, neskatoties uz to, ka tajās ieviests eiro, ir krīzē šā vai tā.

«Mēs skaidri redzam, ka eiro nepasargā no visām nedienām un nebūšanām, ja valsts pati ļoti precīzi nerūpējas par savu fiskālo politiku,» sacīja Latvijas Bankas prezidents.

Pilna intervija lasāma žurnāla «Klubs» aprīļa numurā!

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv