Rinkēvičs: Spriedums «Pussy Riot» lietā ir netaisnīgs

Apollo
101 komentārs

Maskavas tiesas spriedums pankgrupas «Pussy Riot» dalībnieču lietā ir netaisnīgs, šodien savā «Twitter» kontā raksta Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP).

Rinkēvičs: Spriedums «Pussy Riot» lietā ir netaisnīgs

Foto: Lita Krone/LETA

Savā ierakstā Rinkēvičs aicina Krievijas varas iestādes mainīt šo spriedumu, jo tas ir pretrunā ar pilsoņu politiskajām pamattiesībām.

Jau ziņots, ka Maskavas tiesa piektdien atzina pankgrupas «Pussy Riot» dalībnieču vainu huligānismā, kas motivēts ar reliģisko naidu, piespriežot viņām divu gadu cietumsodu.

Tiesneses Marinas Sirovas nolasītajā spriedumā teikts, ka grupas dalībnieces «rūpīgi plānojušas» pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vērsto akciju, kas 21.februārī tika sarīkota Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē.

«Tiesa atzīst viņas par vainīgām. Tiesa pie šāda secinājuma nonākusi, pamatojoties un pašu apsūdzētu liecībām un citiem pierādījumiem,» teikts spriedumā.

Tiesa atzinusi, ka 22 gadus vecā Nadežda Tolokoņņikova, 24 gadus vecā Marija Aļohina un 29 gadus vecā Jekaterina Samuceviča pastrādājušas «smagu sabiedriskās kārtības pārkāpumu» un izrādījušas «nepārprotamu necieņu pret sabiedrību».

Tiesa norādījusi, ka apsūdzētās apzinājušās savas rīcības aizvainojošo raksturu un iesaistījušās «noziedzīgā sazvērestībā ar mērķi paveikt rupju sabiedriskās kārtības pārkāpumu».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv