Riodežaneiro uzņems 2016. gada Olimpiskās spēles

Apollo
0 komentāru

Riodežaneiro piektdien Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) 121. sesijā Kopenhāgenā piektdien nosaukta par 2016. gada vasaras Olimpisko spēļu rīkotāju.

Riodežaneiro uzņems 2016. gada Olimpiskās spēles

Foto: AP/«Scanpix»

Savā uzrunā klātesošajiem to pavēstīja SOK prezidents Žaks Roge. Trešajā kārtā Riodežaneiro SOK locekļu balsojumā saņēma vairāk nekā divas reizes vairāk balsu nekā Madride (66 pret 32).

Pirmo reizi Olimpiskās spēles risināsies Dienvidamerikā. Brazīlijā šis īsā laikā būs otrs grandiozais sporta pasākums pēc Pasaules kausa finālturnīra futbolā, kas tur notiks 2014. gadā.

Balsojuma pirmajā kārtā neviena no četrām pilsētām, kas kandidēja, nesaņēma vairāk kā pusi iespējamo balsu, bet kā pirmā tika izslēgta Čikāga, kas tiek uzskatīts par milzīgu pārsteigumu, ziņo CNN. Otrajā kārtā izstājās Tokija, bet izšķirošajā, trešajā kārtā palika konkurējot Riodežaneiro un Madride.

Par favorīti jau pirms pēdējā paziņojuma tika saukta Riodežaneiro, jo Dienvidamerikā nekad nav notikušas Olimpiskās spēles, savukārt Eiropā - Londonā būs notikušas jau iepriekšējās - 2012. gada Olimpiskās spēles.

 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv