Robežlīgums ar Krieviju netiks parakstīts 10. maijā

Apollo
0 komentāru

Ārlietu ministrs Artis Pabriks rīt, 10. maijā, nedosies uz Maskavu parakstīt Latvijas un Krievijas robežlīgumu, taču vienlaikus viņš uzsver, ka Latvija ir gatava līgumu parakstīt jebkurā laikā.

Kā aģentūru LETA informēja ministra preses sekretāre Dagnija Stuķēna, Pabriks norāda, ka vairākos publiskos paziņojumos Krievijas Ārlietu ministrija ir noraidījusi šādu iespēju, mēģinot uzlikt atbildību par līguma neparakstīšanu Latvijai.

«Mums ir svarīgi, lai robežlīguma parakstīšana būtu ne tikai formāls solis, bet, lai pēc tā parakstīšanas tas sekmīgi tiktu ratificēts un stātos spēkā,» uzsver ārlietu ministrs. Līgums stājas spēkā tikai pēc ratifikācijas attiecīgi Saeimā un Krievijā — Valsts domē.

Latvija joprojām risina sarunas ar Krieviju par robežlīguma noslēgšanu. «Mēs esam gatavi parakstīt robežlīgumu visdrīzākajā laikā, vai tas būtu pēc vienas nedēļas, viena mēneša vai pusgada,» uzsver Pabriks. «Bet mums ir svarīgi to izdarīt arī tā, lai tas tiktu izdarīts tiesiskā veidā atbilstoši Latvijas Satversmei un objektīvai vēstures interpretācijai.»

Pašlaik sarunas ar Krieviju notiek dažādos līmeņos. Latvija Krievijai vairākkārt uzsvērusi, ka respektē līgumu tā divpusēji saskaņotajā variantā un ka pārmetumi Latvijai par teritoriālām pretenzijām nav pamatoti.

Ministrs uzskata, ka lielāka skaidrība par turpmāko rīcību varētu būt pēc 9. maijā notiekošajiem Otrā pasaules kara beigu atceres pasākumiem.

Robežlīgums ar Krieviju netiks parakstīts 10. maijā

Foto: EPA-AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv