Robežsardze aiztur vairākus nepilngadīgos, kas vēlas pamest Šengenas valstis

Apollo
7 komentāri

Valsts robežsardze pēdējā laikā sastapusies ar vairākiem gadījumiem, kad nepilngadīgas personas no Latvijas vēlas izceļot ārpus Šengenas zonas bez vecāku notariāli apstiprinātas piekrišanas un aicina tam pievērst lielāku uzmanību.

Robežsardze aiztur vairākus nepilngadīgos, kas vēlas pamest Šengenas valstis

Foto: Ieva Lūka/LETA

19.decembrī lidostā «Rīga» robežsargi robežkontroles laikā tieši pirms lidojuma bija spiesti liegt izceļošanu uz Dublinu un Londonu diviem nepilngadīgajiem Latvijas jauniešiem, jo pusaudži nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas patstāvīgai izceļošanai no valsts, ziņo robežsardze.

Decembrī lidostā konstatēti jau četri gadījumi, kad pusaudži patstāvīgi plānoja izceļot no valsts, bet nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas.

Robežsardze atgādina, ka Latvijas valstspiederīgajiem bērniem līdz 18 gadu vecumam, vieniem pašiem, izceļojot ārpus Šengenas zonas valstīm - Baltkrieviju, Krieviju u.c. valstīm, tai skaitā Īriju un Lielbritāniju ir jāuzrāda vismaz viena vecāka notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts. Šo kārtību nosaka Latvijas Ministru kabineta noteikumi Nr.721 «Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu».

Tuvojoties gada nogalei, daudzi ir ieplānojuši apmeklēt radus un draugus ārzemēs. Lai nesabojātu svētku sajūtu un tikšanās prieku gan sev, gan tuviniekiem, atcerieties par bērnu ceļošanas kārtības nosacījumiem. Un arī tikpat kā pieaugušajiem, bet tomēr vēl bērniem - 15., 16. un 17.gadīgajiem jauniešiem laicīgi pie notāra noformējiet vecāku piekrišanu vieniem pašiem izceļojot no valsts.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv