Robotkāmis — bīstams veselībai?

Apollo
0 komentāru

Neatkarīgos pētījumos noskaidrots, ka tik kārotā Ziemassvētku dāvana — robotkāmis — ir kaitīga bērnu veselībai. Noskaidrots, ka rotaļlietās ir augsts toksisko vielu līmenis, tikmēr ražotājs joprojām apgalvo, ka šie dzīvnieki ir droši, vēsta «Guardian».

Robotkāmis — bīstams veselībai?

Foto: «Scanpix»/AP

Pētījumos Sanfrancisko laboratorijā noskaidrots, ka kāmja «Mr. Squiggle» kažokā un degunā atklātas tādas vielas, kas var izraisīt vēzi.

Tikmēr vecāki turpina saviem mazuļiem iegādāties šo kārotāko rotaļlietu un paši izplatītāji turpina apgalvot, ka robotkāmis nav kaitīgs bērnu veselībai.

Rotaļlietu ražotāji arī atsaucas uz veiktiem pētījumiem un apgalvo, ka kāmis ir 100% drošs. Kompānijas «Cepia» vadītājs Rass Hornsbijs norāda, ka rotaļlietu biznesā ir jau vairāk nekā 35 gadus un, būdams divu bērnu tēvs, nekad neatļautu tirdzniecībā nonākt nedrošām rotaļlietām.

Jau vēstīts, ka kāmis robots kļuvis par kārotāko Ziemassvētku dāvanu ASV un Lielbritānijā. Kāmis maksā vidēji 10 ASV dolāru, taču veikalos iespējams iegādāties daudz un dažādus aksesuārus, piemēram, automašīnu, sedziņu, somiņu vai cauruļu sistēmu, pa kuru kāmim skraidelēt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv