Rodrigesu diskvalificē, zelts Džamalai

Par pasaules vieglatlētikas čempioni 1500 metru skrējienā šodien tika atzīta Marjama Džamala no Bahreinas, kura uzvarēja arī iepriekšējā čempionātā.

Maryam Yusuf Jamal

Sākotnēji sacensībās uzvarēja Spānijas sportiste Natālija Rodrigesa, tomēr aptuveni pusstundu pēc skrējiena beigām viņa tika diskvalificēta. Tas notika, jo pēdējā aplī viņa, apsteidzot tā brīža līderi Geletu Burku no Etiopijas, pagrūda pretinieci, kas piedzīvoja sāpīgu kritienu. Tomēr Spānija vēl var iesniegt apelāciju par šo lēmumu.

Spāniete finišēja pēc četrām minūtēm un 3,36 sekundēm, par 0,38 sekundēm apsteidzot Džamalu.

Sudrabu līdz ar to izcīnīja Liza Dobriskija no Lielbritānijas, kas Džamalai zaudēja tikai 0,01 sekundi, bet pie bronzas tika ASV sportiste Šenona Rouburija.