Ropažu mēra vietnieks iesniedzis atlūgumu pārāk mazās algas dēļ

Apollo
0 komentāru

Ropažu mēra vietnieks Ivo Skudiķis (V) iesniedzis atlūgumu pārāk mazās algas dēļ, aģentūra LETA uzzināja Ropažu novada pašvaldībā.

Ropažu mēra vietnieks iesniedzis atlūgumu pārāk mazās algas dēļ

Foto: Reinis Oliņš/Apollo

Skudiķis šādu lēmumu pieņēmis spēkā esošo normatīvo aktu trūkumu dēļ. «Domes priekšsēdētāja vietnieks nedrīkst darboties komercstruktūrās kā valdes loceklis. Taču domē šis amats ir tik mazapmaksāts, ka to nav iespējams pildīt par šiem finanšu līdzekļiem. Īstermiņā jau var strādāt ar komjaunieša degsmi, bet ilgtermiņā tomēr ir jādomā arī par iztiku ģimenei,» aģentūrai LETA sacīja deputāts.

Skudiķis skaidroja, ka pēdējā 21 mēneša perioda vidējā alga viņam bijusi 53 lati bruto. «Neesmu tajā bēdīgākajā situācijā, jo iepriekš man bija iekrājumi un uzņēmumi, ko pārdevu,» sacīja deputāts, norādot, ka daudzi kolēģi, iespējams, ir grūtākā situācijā.

Domnieks norādīja, ka par šo jautājumu sācis runāt jau oktobrī un vērsies pie kolēģiem Saeimā, rosinot samazināt pašvaldību deputātu skaitu, lai tiem varētu nodrošināt adekvātu atalgojumu.

Skudiķis turpinās darbu Ropažu novada domē kā ierindas deputāts, bet plāno atgriezties uzņēmējdarbībā un jau ir nodibinājis tūrisma firmu. Stājoties priekšsēdētāja vietnieka amatā 2010.gadā, Skudiķis bija SIA «IeSI» valdes loceklis, taču normatīvie akti pieprasīja atteikties no uzņēmējdarbības. Pašlaik uzņēmums ir pārdots.

Ropažu domes sēdē šodien Skudiķa vietā par mēra vietnieci ievēlēta pašvaldības deputāte Sanita Megere-Klevinska, kura pašvaldībā ievēlēta no Reģionu partijas. Viņa startējusi 10.Saeimas vēlēšanās no «Vienotības» saraksta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv