Rosina alkoholu aizliegt pārdot personām, kuras jaunākas par 20 gadiem

Apollo
51 komentārs

Saeimas neatkarīgais deputāts Gunārs Rusiņš rosina Alkoholisko dzērienu aprites likumā alkoholiskos dzērienus aizliegt pārdot un iegādāties personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem.

Rosina alkoholu aizliegt pārdot personām, kuras jaunākas par 20 gadiem

Foto: Reuters/Scanpix

Pašlaik likums paredz liegumu pārdot alkoholu par 18 gadiem jaunākiem cilvēkiem.

Līdz ar to Rusiņš arī rosina liegt alkoholu pārdot personām vecumā no 20 līdz 25 gadiem, ja tās neuzrāda personu apliecinošu dokumentu. Saeima pašlaik otrajā lasījumā ir atbalstījusi liegumu pārdot alkoholu no 18 līdz 25 gadus veciem cilvēkiem, kuri neuzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Pašlaik likuma grozījumu projekts parlamentā tiek skatīts pirms trešā, galīgā, lasījuma.

Kā ziņots, Saeimas deputāti otrajā lasījumā atbalstījuši grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz sodīt līdz 25 gadus vecas personas, kuras neuzrāda dokumentus, pērkot alkoholu.

Iecerēts, ka par alkoholisko dzērienu iegādāšanos, ja pircējs vecumā no 18 līdz 25 gadiem neuzrāda personu apliecinošu dokumentu, izteiks brīdinājumu vai uzliks naudas sodu līdz divdesmit pieciem latiem.

Naudas sods pārdevējam šādā situācijā būs no 50 līdz 100 latiem, bet juridiskajām personām - no 100 līdz 500 latiem.

Jau vēstīts, ka valdība pērn decembrī atbalstīja "Alkoholisko dzērienu patēriņa mazināšanas un alkoholisma ierobežošanas rīcības plānu 2012.-2014.gadam". Līdzās stingrākai alkoholisko dzērienu reklāmas ierobežošanai plānā paredzēta vēl virkne dažādu pasākumu alkohola patēriņa mazināšanai un alkoholisma ierobežošanai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv