Rosinās satiksmes ministra demisiju

Apollo
118 komentāri

Latvijas Reģionu apvienība rosinās satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Reģionu apvienības Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš.

Rosinās satiksmes ministra demisiju

Foto: Edijs Pālens/LETA

Viņš informēja, ka šāds lēmums pieņemts Latvijas Reģionu apvienības frakcijas sēdē pirmdien. Šo iniciatīvu Latvijas Reģionu apvienība aicinās atbalstīt arī pārējos Saeimas politiskos spēkus, lai sasauktu Saeimas ārkārtas sēdi, kurā tiktu izskatīta Matīsa atbilstība ieņemamajam amatam un lemts par viņa atbrīvošanu.

Liepiņš aģentūrai BNS pastāstīja, ka apvienība Matīsa demisiju rosinās vairāku iemeslu dēļ.

Tostarp, pēc viņa teiktā, Latvijas Reģionu apvienība jau vairākus mēnešus atpakaļ vērsusies gan Valsts kontrolē, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, kā arī pašā Satiksmes ministrijā ar aizdomām par Latvijas dzelzceļa kompānijas «Latvijas Dzelzceļš» toreizējā vadītāja Uģa Magoņa negodprātību dažādos darījumos, izšķērdējot valsts naudu. «Matīsa vienīgā atbilde bija tāda, ka viņa rīcībā šādas informācijas nav,» teica Liepiņš.

Tāpat viņš atzīmēja, ka Matīss nav prasījis nekādu atbildību no Latvijas nacionālās aviokompānijas «airBaltic» vadības saistībā ar gadījumu, kad lidsabiedrības apkalpes locekļi tika aizturēti Norvēģijas galvaspilsētas Oslo lidostā par ierašanos darbā alkohola reibuma. «Šis gadījums tika plaši atspoguļots arī ārvalstu medijos, bet Matīss nekādus paskaidrojumus no «airBaltic» vadības nav prasījis,» sacīja Liepiņš.

Vienlaikus gan viņš atzina - tā kā Latvijas Reģionu apvienību Saeimā pārstāv tikai astoņi deputāti, bet kāda ministra demisijas prasīšanai nepieciešami vismaz 10 deputātu piekrišana, apvienība šajā jautājumā meklēs atbalstu pie citām parlamenta partijām.

Latvijas Reģionu apvienība paudusi neapmierinātību arī ar notiekošo valsts kompānijā «Latvijas Pasts». Tostarp par uzņēmuma iepirkto dārgo tehniku, kas netika izmantota, bet arī par to nav prasīta neviena iesaistītā atbildība.

Matīss satiksmes ministra amatā stājās 2013.gada martā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.07.2017
Ienākt apollo.lv