Rozentāle: ātrajai palīdzībai vajag atsevišķu numuru

Apollo
0 komentāru

Veselības ministre Baiba Rozentāle uzskata, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanai nepieciešams atsevišķs numurs, informē Veselības ministrijas Komunikācijas daļa.

Rozentāle: ātrajai palīdzībai vajag atsevišķu numuru

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tāpēc viņa aicina pēc iespējas ātrāk sagatavot un valdībā apstiprināt normatīvo aktu, kas paredzētu neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un citiem operatīvajiem dienestiem piešķirt atsevišķu telefona numuru, lai nodrošinātu ātrāku palīdzības saņemšanu.

«Zvanu pāradresācija no viena dienesta otram aizņem laiku un ir pilnīgi lieka apstākļos, kad ir tehniski iespējams nodrošināt nepieciešamās palīdzības izsaukšanu uzreiz. Neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā būtiska ir katra minūte, jo no tā var būt atkarīga pacienta dzīvība. Tādēļ uzskatu, ka arī no mobilajiem telefoniem jānodrošina iespēja uzreiz piezvanīt ātrajai palīdzībai līdzīgi kā tas ir no fiksētajiem telefoniem,» saka ministre.

Šobrīd ir tikai viens telefona numurs, uz kuru jāzvana ārkārtas situācijā - 112. Zvans nonāk Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā un, ja tas ir piekrītošs kādam citam dienestam, zvans tiek pāradresēts.

Savukārt izmantojot īsos kodus 01, 02, 03 utt. iespējams no fiksētā telefona uzreiz sazvanīt attiecīgo dienestu, taču to nav iespējams izdarīt no mobilajiem telefoniem, jo tie neuztver divu ciparu kombinācijas.

Lai risinātu šo situāciju, Veselības ministrija aicina neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam piešķirt atsevišķu trīs ciparu numuru.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv