Rozentāle sašutusi par KMC šefa pausto «aplamo informāciju»

Apollo
0 komentāru

«Ja Veselības ministrijas iestādes vadītājam radušās neskaidrības darba uzdevumu veikšanā, viņam jāvēršas pie atbildīgajiem dienestiem ministrijā. Tā ir vadītāja bezatbildība publiski manipulēt ar nepareiziem faktiem un izteikt spriedelējumus par lietām, kas paša vadītajai iestādei visos iepriekšējos gados jau bija jāveic», norāda veselības ministre Baiba Rozentāle (TP). Ministre uzskata, ka šāda rīcība maldina sabiedrību.

Mārtiņš Šics

Foto: Lita Krone/LETA

«Esmu pārsteigta par Katastrofu medicīnas centra direktora Mārtiņa Šica publiski pausto aplamo informāciju [sarunā LNT raidījumā «900 sekundes»] par 30 miljoniem, kas it kā paredzēti vienotā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izveidei. Šādas summas šim mērķim nekad nav bijušas paredzētas. Un par to var pārliecināties arī Finanšu ministrijā. Tiesa gan, priekšlikums par šādu summu dienestu veidot savulaik ticis izteikts tikai no paša Katastrofu medicīnas centra direktora! Vienīgie līdzekļi, kuri pieejami vienotā dienesta sistēmas izveidei ir Eiropas struktūrfondu līdzekļi 7,6 miljoni latu apmērā. Var piekrist Mārtiņa Šica kā Pilsoniskās savienības Rīgas domes deputāta paustajam, ka «kavēšanās ar reformām veselības nozarei valstij izmaksās krietni dārgāk, nekā īstenojot reformu,» tāpēc esmu pārliecināta, ka uzsāktās reformas netiks kavētas, lai iedzīvotājiem nodrošinātu savlaicīgu medicīnisko palīdzību,» norāda ministre.

Vienotā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izveides rezultātā netiks vairs ievērotas līdzšinējās brigāžu kustību ierobežojošās rajonu robežas, kas nereti var būt liktenīgas pacientiem, ja negadījums noticis tālu no rajona centra.

Vienotajā dienestā uz izsaukuma vietu tiek nosūtīta tuvākā brīvā brigāde no apkārtējiem rajoniem, norāda Veselības ministrijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv