Rozentāle sola nākamgad nemazināt mediķu algu Pozitīvi

Apollo
0 komentāru

Piedaloties Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padomes sēdē, veselības ministre Baiba Rozentāle solījusi, ka nākamgad ārstniecības personu atalgojums vairs netiks samazināts, informē Veselības ministrija.

Baiba Rozentāle

Foto: Ieva Čīka/LETA

Rozentāle sēdē paudusi pārliecību, ka ārstniecības personu atalgojums jau ir sasniedzis zemāko punktu.

«Lai arī nākamajā gadā valsts sektorā strādājošo ārstniecības personu atalgojumu nebūs iespējams palielināt, kopā ar arodbiedrību atsāksim darbu pie cilvēkresursu attīstības programmas reanimēšanas. Absolūti kritiskais punkts ir sasniegts, un mūsu uzdevums ir izveidot pamatprincipus jaunajai cilvēkresursu programmai, lai jauniešiem, kuri vēlēsies iegūt izglītību medicīnā, būtu skaidrs, kas viņus sagaida pēc apmācību beigšanas,» sacījusi veselības ministre.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī bez darba palikušo mediķu pārkvalifikācijas programmu nepieciešamība. Rozentāle norādījusi, ka tuvākajā laikā tiks īstenotas apmācību programmas, kur ārsti varēs pārkvalificēties par ģimenes ārstiem un neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstiem. Savukārt, paplašinot medicīnisko aprūpi mājās, pakalpojumu sniegšanā varēs iesaistīties medicīnas māsas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv