Rubiks: Sasniegt labākus rezultātus vēlēšanās sociālistiem traucē atpazīstamu kandidātu trūkums

Apollo
95 komentāri

 Sasniegt labākus rezultātus vēlēšanās sociālistiem traucē atpazīstamu kandidātu trūkums, - šodien Latvijas Sociālistiskās partija (LSP) XVI kongresā atzina partijas līderis Alfrēds Rubiks.

Rubiks: Sasniegt labākus rezultātus vēlēšanās sociālistiem traucē atpazīstamu kandidātu trūkums

Foto: Ieva Lūka/LETA

Piedalīšanās pašvaldību vēlēšanās politisko partiju apvienības «Saskaņas centrs »(SC) sastāvā bija pareizs lēmums gan no politiskā, gan praktiskā viedokļa, uzsvēra sociālistu līderis. Tomēr vēlēšanās sasniegtie rezultāti nav labākie LSP vēsturē. Kopējais pašvaldībās ievēlēto LSP izvirzīto deputātu skaits ir mazāks nekā 2009.gadā. Toreiz sešās pašvaldībās bija ievēlēti 17 sociālisti, tagad no LSP sešās pašvaldībās ir ievēlēti tikai desmit deputāti.

Rubiks norādīja, ka otro reizi savā pastāvēšanas laikā LSP saskārās ar faktu, ka pēc ievēlēšanas no LSP saraksta deputāts pamet gan partiju, gan tās frakciju pašvaldībā, kā tas šogad notika Alūksnē.

Bija arī gadījums, kad LSP pirmorganizācijas sekretāre Gaļina Muštavinska pārgāja Aleksandra Mirska vadītās partijas «Alternatīva» paspārnē un «krāpnieciskā ceļā likvidēja partijas organizāciju «Salaspils»». Par to Muštavinska tika izslēgta no LSP.

Rubiks atgādināja, ka sociālisti joprojām iestājas par jauktas Saeimas vēlēšanu sistēmas ieviešanu, kurā 50% Saeimas deputātu ievēl pēc partiju sarakstiem un 50% viena mandāta apgabalos. Tas, pēc viņa domām, ļautu deputātu kandidātu sarakstos parādīties jauniem uzvārdiem un parlamentā tiktu ievēlēti daudzi spējīgi bezpartejiskie cilvēki, kuri ienestu Saeimā ne vienu vien svaigu un ar partijām nesaistītu priekšlikumu.

Kā LETA jau ziņoja, nākamajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās partija «Saskaņa» un LSP startēs ar atsevišķiem deputātu kandidātu sarakstiem, bet par startu 12.Saeimas vēlēšanās lems pēc EP vēlēšanām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv