Rudens sākumā silts kā augusta vidū

Apollo
0 komentāru

Rudens pirmā dekāde Latvijā bija vasarīgi silta. Tās vidējā gaisa temperatūra bijusi +16 grādi, kas ir trīs grādi virs normas. Šāda vidējā gaisa temperatūra parasti ir raksturīgi augusta vidum, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Rudens sākumā silts kā augusta vidū

Foto: Lita Krone/LETA

Siltākas par normu bija visas dekādes dienas, diennakts vidējā gaisa temperatūra lielākoties pārsniedza normu par 3-4 grādiem, dekādes vidū par 1-2 grādiem. Dienā gaiss sasila līdz +19...+25, dekādes vidū līdz +15...+22 grādiem,  naktīs temperatūra teritorijas lielākajā daļā bija virs +10 grādiem.

Lai gan dekādes nokrišņu daudzums kopumā Latvijā atbilda normai, teritoriāli to daudzums bija no divām dekādes normām vietām Latgalē līdz tikai 20-35%  no normas Rīgā un Rīgas rajonā. 

Ar lietu bagātākais periods bija no 4. līdz 6. septembrim. Vislielākais vienā diennaktī lietus daudzums bija 5. septembrī Dagdā – 32 mm (140% no visas dekādes normas), šajā pašā diennaktī visas dekādes nokrišņu „plāns” tika izpildīts arī Piedrūjā, bet 6. septembrī - Kalnciemā. Gandrīz bez nokrišņiem bija 1. un 8.-10. septembris.

Vējš lielākoties bija lēns, pašā jūras piekrastē brīžam mērens, brāzmās vislielāko ātrumu – 18 metri sekundē – sasniedzot 4. septembrī Ventspilī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv