Rungainis: «airBaltic» ir viens no veiksmes stāstiem. Interesi izrādījuši solīdi Eiropas investori

Apollo
0 komentāru

Salīdzinājums ar «Nokia» ir pārspīlēts, bet «airBaltic» ir viens no nedaudzajiem Latvijas veiksmes stāstiem – tas ir starptautiski atpazīstams uzņēmums, uzskata investīciju baņķieris, «IBS Prudentia» partneris Ģirts Rungainis.

Rungainis: «airBaltic» ir viens no veiksmes stāstiem. Interesi izrādījuši solīdi Eiropas investori

Foto: Edijs Pālens/LETA

Viņš norādīja, ka par aviokompāniju Latviju apskauž gan lietuvieši, gan igauņi, kas, iespējams, ne par ko citu Latviju neapskauž.

Rungainis skaidroja, ka valsts saprot šīs kompānijas svarīgumu, tomēr jau pirms gada tā ieguldīja ievērojamu summu, tika veikti zināmi solījumi par to, ka būs peļņa un investēt vairs nevajadzēs, tomēr solījumi netika izpildīti.

Jautāts, kas notiktu, ja «airBaltic» pārstātu darboties, Rungainis norādīja, ka tas lielā mērā ietekmētu Rīgas lidostu, tāpat pieaugtu biļešu cenas, samazinātos tiešo reisu iespējas, retāki kļūtu arī reisi.

Komentējot, kāda ietekme būtu uz iekšzemes kopproduktu (IKP), Rungainis norādīja 1,6% ir minimums, bet iespējams arī divi līdz trīs procenti no IKP. Viņš arī aicināja neaizmirst par eksportu, kura līkni aviokompānija palīdz taisnot.

«Man negribētos salīdzināt ar «Parex banku», jo «Parex» glābšana bija vismaz 10 reizes lielāks pasākums, kam bija riski uz visu finansu sistēmu,» sacīja baņķieris.

Viņš arī atzina, ka, skatoties uz sarežģīto situāciju aviācijas nozarē, interesi ir izrādījuši arī solīdas Eiropas kompānijas, kas izrādījušas gatavību operatīvi iesaistīties.

«Ir skaidrs, ka atrast partneri, ar ko sadarboties tālāk, ir iespējams un tas mūs priecē,» sacīja Rungainis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv