Šā brīža īres cenas — zemākās pēdējos divos gados

Apollo
0 komentāru

 2009. gada februārī Rīgas centra dzīvokļu īres cenas sasniegušas zemāko līmeni pēdējo divu gadu laikā. Turpretī mājokļu īres tirgus aktivitātes kritums apstājies un ziemā salīdzinājumā ar rudeni aktivitāte pieaugusi, secina nekustamā īpašuma kompānija «Rent In Riga».

Šā brīža īres cenas — zemākās pēdējos divos gados

Foto: «Apollo»

Kā liecina īres un nomas operatora «Rent In Riga» dati, atšķirībā no citām tautsaimniecības nozarēm, kur joprojām vērojams kritums, īres tirgū ziemas sezonā salīdzinājumā ar rudeni vērojama neliela aktivitātes palielināšanās. To apliecina mājokļu īres tirgus aktivitātes indekss, kas salīdzinājumā ar rudens periodu palielinājies par nepilniem 0,4 punktiem, parādot īres darījumu skaita pieaugumu.

«Rent In Riga» speciālists Jānis Lipša norāda, ka īres tirgus atšķirībā no nekustamo īpašumu pārdošanas tirgus nav tieši saistīts ar banku sektoru un ir ievērojami elastīgāks, tāpēc tajā pieprasījums un piedāvājums daudz ātrāk atradis līdzsvara cenu, pie kuras notiek darījumi. «Izdevumi par mājokli ir viena no tām pozīcijām, uz kuras cilvēki cenšas ietaupīt. Esam novērojuši tendenci, ka arī spēkā esošiem līgumiem saimnieki ir gatavi samazināt īres maksu, lai nepazaudētu labus īrniekus, kas taupības nolūkā varētu doties izdevīgākas dzīvesvietas meklējumos,» stāsta J. Lipša.

Piedāvājuma pārsvars  Rīgas centra dzīvokļu tirgū radījis strauju vidējās īres maksas samazināšanos, kas ziemā salīdzinājumā ar rudeni sarukusi par 13%, bet salīdzinājumā ar iepriekšējo ziemu — par 30%. Galvaspilsētas centra dzīvokļu vidējā īres maksa no 6,9 latiem par kvadrātmetru decembrī samazinājusies līdz sešiem latiem februārī, kas ir zemākais rādītājs pēdējo divu gadu laikā. Lielākās cenu svārstības vērojamas jauno dzīvokļu segmentā — decembrī, janvārī un februārī jauno dzīvokļu vidējā īres maksa mēnesī samazinājusies par 21%, bet gada griezumā pat par 36%.

Piedāvājums visos īres segmentos turpina palielināties. Vislielākais piedāvājuma īpatsvars, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, vērojams jauno daudzdzīvokļu māju segmentā, kas palielinājies par 34%, bet, skatot sezonas griezumā, — par 6%.

«Arī pavasarī īres piedāvājums turpinās pieaugt jauno mājokļu segmentā, jo pagaidām nav izveidojušies priekšnoteikumi, lai ievērojami pieaugtu uzbūvēto dzīvokļu un savrupmāju pārdošanas apjomi,» komentē J. Lipša, skaidrojot tirgus tendences.

Biežāk dzīvokļi īrei piedāvāti šādos projektos:
• «Panorama Plaza»
• «Dignājas nami»
• «Ziedoņdārza mājas»
• «Zundas pasāža»
• Eksporta 12
• «Centra nams»
• Jaunais projekts Pūces ielā
• «Solaris»
• «Metropolia»
• «Dienvidu pakavs 2»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv