SAB: Vilnīša studijas Maskavā nav šķērslis piekļuvei valsts noslēpumam

Apollo
0 komentāru

Satversmes aizsardzības birojā (SAB) skaidro, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) šefa amata kandidāta Normunda Vilnīša mācības M. Lomonosova Maskavas Valsts universitātes aspirantūrā nevar būt par šķērsli, lai neiegūtu pielaidi valsts noslēpumam.

SAB: Vilnīša studijas Maskavā nav šķērslis piekļuvei valsts noslēpumam

Foto: Lita Krone/LETA

Maskavas Valsts universitāte tiek uzskatīta par augstskolu, kas atrodas Krievijas specdienestu pārraudzībā un kur tā gatavo savus darbiniekus. «Zinoši avoti» sarunā ar «Latvijas Avīzi» atklāja, ka tas gan nenozīmē, ka tur studē vienīgi tie, kas saistīti ar Krievijas specdienestiem.

Rakstveida atbildē laikrakstam SAB skaidro: «Studijas Maskavas Valsts universitātē nav šķērslis pielaides valsts noslēpumam izsniegšanai. Studijas un atrašanās Krievijas teritorijā var būt kā papildu pretizlūkošanas risks — Krievijas specdienesti savā jurisdikcijā var kontaktēties un ietekmēt personas.»

Kā ziņots, Nacionālās drošības padomes (NDP) locekļi otrdien vienbalsīgi vienojās par atbalstu SIA «KKC Biznesa centrs» un SIA «Komerckonsultāciju centrs» valdes locekļa Vilnīša kandidatūrai uz KNAB priekšnieka amatu.

Arī Ministru prezidents Ivars Godmanis atbalsta Vilnīša kandidatūru, bet lēmums vēl jāpieņem valdībā, savukārt amatā KNAB šefu apstiprina Saeima.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv