Sabiedrība TP, LPP/LC un JL uzskata par korumpētākajām partijām

Apollo
0 komentāru

Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma «Pilsoņu attieksme un gatavība vērsties pret korupciju vēlēšanās» dati liecina, ka Latvijas sabiedrība par korumpētākajām partijām uzskata «Jauno laiku» un Tautas partiju, portālu «Apollo» informēja sabiedriskās politikas centrs «Providus».

TP baloni

Foto: AFI

Pētījumā atklājies, ka 52,4% respondentu nosauc Tautas partiju kā vienu no viskorumpētākajām partijām, bet 21,9% uzskata, ka tāda ir partija «Jaunais laiks». Savukārt 21,8%  uzskata, ka viena no korumpētākajām ir LPP/LC, bet 20,6% šāds priekšstats ir radies par Zaļo un zemnieku savienību.

Tāpat noskaidrojies, ka 56,1% aptaujāto uzskata, ka ikviens cilvēks, nokļuvis politiķa amatā, arī pats to mēģinātu izmantot personīgam labumam. 31,4% uzskata, ka var atbalstīt politiķi, kas zog, taču rūpējas arī par pārējo sabiedrību.

Runājot par politisko korupciju, 44% respondentu uzskata, ka situācija, kad tiek atbalstīti politiski lēmumi, kas izdevīgi tikai daļai sabiedrības, ir uzskatāma par politisko korupciju. 39,2% respondentu var nosaukt vismaz vienu politiskās korupcijas gadījumu. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv