Sabīne Niedola - Eiropas septītā labākā jaunā basketboliste

Lietuvas U-20 izlases spēlētāja Ģintare Petronīte atzīta par 2008. gada labāko Eiropas jauno basketbolisti, bet latviete Sabīne Niedola balsojumā palika septītajā vietā.

1,95 metrus garā Petronīte Eiropas U-20 čempionātā vidēji mačā guva 20,8 punktus un izcīnīja 11,8 atlēkušās bumbas, bet Lietuvas izlase šajā turnīrā ieņēma astoto vietu. Tāpat 19 gadus vecā Petronīte palīdzēja arī Lietuvas sieviešu izlasei kvalificēties 2009. gada Eiropas čempionāta finālturnīram, kas no 7. līdz 20. jūnijam notiks trīs Latvijas pilsētās - Rīgā, Liepājā un Valmierā. Nacionālās izlases sastāvā Petronīte vidēji mačā guva 9,3 punktus un izcīnīja 7,3 atlēkušās bumbas.

Petronīti par gada labāko basketbolisti atzina eksperti, bet līdzjutēju balsojumā viņa ieņēma piekto vietu.

Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) kluba «Liepājas metalurgs» spēlētāja Niedola ekspertu balsojumā palika septītajā vietā, bet līdzjutēju balsojumā latviete ieņēma otro vietu, kas kopvērtējumā deva septīto vietu. Niedola pagājušā gada vasarā bija gan Latvijas U-16, gan arī U-20 izlases līdere, turklāt labākās jaunās basketbolistes balsojumā viņa bija otra jaunākā spēlētāja.

Otrajā vietā kopējā balsojumā palika serbiete Soņa Petroviča, bet trešo vietu ieņēma Spānijas jaunā basketboliste Alva Torensa.