Sabrukušajā lielveikalā atrasts 51 bojāgājušais: Teksta tiešraides arhīvs Attēlu galerija

Apollo
212 komentāri

Jaunākā informācija liecina, ka dzīvību zaudējuši 51 cilvēki, trīs bojāgājušie nav atpazīti.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests līdz plkst.8 no negadījuma vietas kopumā hospitalizējis 28 cilvēkus, bet septiņiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas. Rīgas slimnīcu sniegtā informācija liecina, ka slimnīcās nogādāto cietušo veselības stāvoklis ir samērā stabils. No lielajās Rīgas slimnīcās ievietotajiem cilvēkiem neviens nav ievietots reanimācijas nodaļā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša aģentūrai LETA pastāstīja, ka nelaimē cietušie cilvēki ir guvuši dažādas traumas - gan ļoti smagas, gan arī vieglākas. Cietušajiem konstatēti kaulu lūzumi, politraumas, galvas traumas u.c.

Bojā gājušo vidū ir trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji. Dienesta pārstāve Viktorija Šembele aģentūrai LETA teica, ka hospitalizēti desmit ugunsdzēsēji, vēl divi guva vieglas traumas un pēc tam darbu turpināja. Glābēji ir apzinājuši visus savus darbiniekus un ir zināms, ka drupās ugunsdzēsēju vairs nav.

Drupās aprakto cilvēku skaits pagaidām nav zināms. Kā aģentūru LETA informēja VUGD pārstāve Inga Vetere, ugunsdzēsējiem ir «kādu padsmit» cilvēku telefona numuri, kuriem tiek mēģināts zvanīt, taču tiek pieļauts, ka daži no šiem cilvēkiem neatrodas veikala drupās.

Sākotnēji tirdzniecības centram iegruva daļa jumta, kam sekoja vēl viens nogruvums, kā rezultātā kopumā iebrukušas aptuveni septiņas metāla jumta kopnes un jumts gandrīz 1000 kvadrātmetru platībā. Tieši otrajā nogruvumā cieta liels skaits glābēju.

Informācija par negadījuma iemesliem nav oficiāli izplatīta, tomēr iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) uzsvēris, ka traģēdija ir cilvēku darbības sekas. Sākotnēji neoficiāli tika pieļauts, ka noticis sprādziens, taču sprādzienam līdzīgo troksni, par ko ziņoja aculiecinieki, visticamāk, izraisīja ēkas sabrukšana. Patlaban izplatītākā ir versija, ka traģēdiju izraisīja ēkas jumta apzaļumošanas darbi, kuru laikā uz jumta savests un vienuviet novietots liels daudzums darbiem nepieciešamo materiālu.

Rīgas Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs stāstīja, ka lielveikala zaļā jumta izbūve veikta atbilstoši projektam, bet nepareizi varētu būt izvietoti būvmateriāli, neņemot vērā būvkonstrukcijas un pieļaujamās slodzes.

Uzreiz pēc traģēdijas Būvvaldē veikta pirmā būvprojekta caurskatīšana un konstatēts, ka visi nepieciešamie saskaņojumi projektam bija, ekspertīzes tikušas veiktas un būvkonstrukciju noturīgums paredzēts atbilstošs normatīviem, līdz ar to ar būvprojektu viss būtībā ir kārtībā. Vircavs atzīmēja, ka Būvvalde pasūtīs atkārtotu projekta tehnisko ekspertīzi un pārbaudīs, vai projekta īstenošanas gaitā ievērotas visas nepieciešamās procedūras.

Neviena no šīm versijām gan pagaidām nav oficiāli apstiprināta. Policija ir sākusi kriminālprocesu, notiek izmeklēšana.

Lai uzzinātu par tuviniekiem, kuri, iespējams, cietuši šajā nelaimē un nogādāti slimnīcā, iedzīvotāji var zvanīt uz numuriem 67 337 813 un 25 617 442. Traģēdijas vietā cietušajiem un viņu tuviniekiem tiek sniegts arī psiholoģisks atbalsts, aģentūrai LETA pastāstīja krīžu un konsultācijas centra «Skalbes» vadītāja Inese Ruka. Tiek sniegta klātienes konsultācija, bet tāpat ir iespēja zvanīt uz diennakts krīzes tālruni 67 222 922 vai 27 722 292. Piektdien cietušie un tuvinieki varēs saņemt arī klātienes konsultāciju, bet tai iepriekš jāpierakstās, zvanot uz krīzes centru vai Rīgas Sociālo dienestu.

Uzņēmuma «Maxima Latvija» pārstāvji pagaidām nesniedz plašākus komentārus par notikušo, uzņēmums atbalsta glābējus ar visu tā rīcībā esošo informāciju. Ēkas būvnieku - firmas «Re&Re» - pārstāvji kopā ar veikala projekta tehniskajiem uzraugiem, projektētājiem un konstruktoriem ieradās notikuma vietā, taču jumta iebrukšanas cēloņus vēl nekomentē.

«Par šīs traģēdijas patieso iemeslu ir pāragri spriest, tas tiks noteikts izmeklēšanas laikā. Šobrīd dzirdētas dažādas versijas, pat par sprādzieniem. Tā kā būvdarbi tika veikti stingri pēc projekta, citus sabrukšanas cēloņus mēs šobrīd nevaram komentēt,» sacīja «Re&Re» biznesa attīstības un komunikācijas vadītāja Mārīte Straume.

Iebrukušo veikalu «Maxima» projektēja arhitektu birojs «Kubs». Ēkas būvkonstruktors ir SIA «HND Grupa».

Informācija arhitektūras portālā «A4D» liecina, ka projektētās ēkas Priedaines ielā 20 pirmajā stāvā un piebūvē izvietots tirdzniecības centrs, bet, sākot no otrā stāva, bija paredzēti dzīvokļi. Veikala jumtu bija iecerēts apzaļumot, tas būtu ekspluatējams un izmantojams dzīvojamās mājas iedzīvotāju atpūtas vajadzībām un bērnu spēļu laukumam. Apzaļumošanas darbi bija sākušie šogad, lai gan veikals darbību uzsāka jau 2011.gadā.

Straume aģentūrai LETA apstiprināja, ka uz jumta pirms vairākām dienām sākti apzaļumošanas darbi. «Tas ir nevis dārzs uz jumta, bet īpašs zaļais jumts, kura apzaļumošanai tiek izmantots speciāls atvieglotais substrāts. Sākām uz jumta vest melnzemes substrātu. Viss notika saskaņā ar projektu un tehniskā uzrauga uzraudzībā - gan veiktie darbi, gan arī uz jumta uzklātā substrāta daudzums,» piebilda Straume.

Tomēr veikala būvkonstruktora «HND Grupa» īpašnieks Ivars Sergets aģentūrai LETA sacīja, ka, iespējams, traģēdijas iemesls varētu būt apzaļumošanai nepieciešamo materiālu radītā pārslodze atsevišķās vietās. «Tā ir tikai versija, taču ļoti iespējams, ka jumta iebrukšanas iemesls varēja būt atsevišķās vietās uz jumta pārāk daudz sakrautie apzaļumošanas darbiem nepieciešamie būvmateriāli, kas šajās vietās radīja pārslodzi,» uzsvēra Sergets.

Viņš noliedza iespējamību, ka projektā paredzētā jumta apzaļumošana varētu būt jumta sabrukšanas iemesls. «Veikals jau ir ekspluatēts divus gadus un divas ziemas uz šī jumta bija bieza sniega kārta, kas kopā ar uz jumta esošo oļu kārtu radīja vismaz pusotru līdz divas reizes lielāku noslodzi nekā to radītu projektā paredzētais apzaļumotais jumts. Šādu vienmērīgu noslodzi jumts izturēja, bet iespējams, ka atsevišķās vietās patlaban, kad tika sākti apzaļumošanas darbi, tika sakrauts pārāk daudz materiālu,» norādīja Sergets.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzdevis Rīgas pilsētas būvvaldei sākt ārpuskārtas pārbaudi visos objektos, kurus pašlaik būvē «Re&Re». Uzreiz pēc tam, kad tiks pabeigti glābšanas darbi, būvvaldes speciālisti sāks pārbaudi par cēloņiem, kas izraisīja negadījumu.

Piektdien no rīta sasaukta krīzes vadības padomes sēde, žurnālistus informēja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), kurš kopā ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (RP) bija ieradies nelaimes vietā novērtēt situāciju. Sēde sasaukta, lai saprastu, kādas ir nepieciešamās darbības no valdības un iesaistīto dienestu puses.

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums
23:39

Aicina būt atbildīgiem, nebaumot un sociālās saziņas vietnēs neizplatīt nepatiesu informāciju.

23:38

Glābšanas dienesti neapstiprina baumas, ka šovakar būtu atrasti izdzīvojušie.

23:14

Kozlovskis cer, ka izmeklēšanas rezultāti par "Maxima" traģēdiju būs ne vēlāk kā pavasarī.

23:13

22:18

22:07

Visvairāk bojāgājušo glābēji atraduši tieši pie "Maxima" kasēm.

21:48

21:42

Traģēdijā abus vecākus zaudējis viens bērns, par kuru jau saņemts aizbildnības pieteikums.

21:39

Cilvēku meklēšanas darbi tiks pabeigti sestdienas rīta pusē, prognozē VUGD.

21:38

Ceturtais asiņainākais incidents celtniecības objektos šajā gadā visā pasaulē un apjomīgākais Eiropā. Upuru ziņā trešais lielākais incidents Eiropā pēdējo 20 gadu laikā.

21:37

Tuvējās ielās sabiedriskais transports kursē, taču privātajam transportam satiksme ir slēgta, novēroja LETA.

21:27

VUGD priekšnieks: Gruvešos vēl jāpārbauda aptuveni 350-400 kvadrātmetri.

21:18

Upuru skaits sasniedz 51...

21:15

21:12

Traģēdijas vietā pulcējušies dažāda vecuma ļaudis, tai skaitā arī vairākas ģimenes ar bērniem.

21:10

Zolitūde šovakar ietīta biezā miglā, bet gruveši ir izgaismoti ar jaudīgiem prožektoriem.

21:00

Premjers: Šī ir smaga diena visai Latvijai.

20:47

Premjers: Galvenais jautājums ir par cēloņiem, kāpēc ēkas jumts sabruka. Jāsauc pie atbildības atbildīgās personas.

20:33

Simtiem cilvēku uz nelaimes vietu nes ziedus un sveces.

20:31

Ušakovs: Pēc pēdējās informācijas zem drupām vēl varētu būt 5 cilvēki.

20:27

Tiek lēsts, ka zem drupām ir vēl 25 cilvēki; pastāv jauni nogruvuma draudi, - tā ziņo LNT.

20:17

Mediķi snieguši palīdzību cilvēkiem, kas pārdzīvo notikušo, LNT stāsta NMPD pārstāve Ilze Bukša.

20:11

Bojāgājušo skaits sasniedzis 50, vēsta LTV.

20:06

Pārbaudītas tikai divas veikala kases, glābēji tikuši līdz Piena nodaļai

19:40

Dažu stundu laikā traģēdijā lielveikalā "Maxima" cietušo un viņu atbalstam "Ziedot.lv" ir saziedoti vairāk nekā 45 000 latu

19:39

Upuru skaits pieaudzis līdz 49...

19:23

Palīdzību pieteikt iedzīvotājus aicina pa RD tālruni 80005055, nevis NMPD tālruņiem tuviniekiem.

19:20

"Homburg" neturpinās Zolitūdes projekta otrās kārtas būvniecību, kamēr nebūs noskaidroti traģēdijas apstākļi.

19:09

Saistībā ar traģēdiju uz krīzes tālruni zvanījuši vairāk nekā 100 cilvēki.

19:06

Nav atpazīti vēl divi traģēdijā bojāgājušie cilvēki.

19:03

Zolitūdes traģēdiju piedzīvojuši arī divi «airBaltic» piloti; ar šausmām atceras notikušo.

18:39

Iebrukusī zona atradusies blakus pirms diviem gadiem "Maximā" piedzīvotajam ugunsgrēkam, vēsta BNS.

18:25

Būvnieks: "Skanstes virsotnēs" virs autostāvvietām izbūvētie bērnu rotaļlaukumi ir droši.

18:19

Slimnīcās šobrīd ārstējas 22 pacienti.

18:14

Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē ap 100 cilvēku aizlūdz par traģēdijā bojāgājušajiem.

18:13

Upuru skaits sasniedz 48...

18:09

Arhitektu izveidos ekspertu grupu, kas izvērtēs būvprojektu.

18:05

Līdz sestdienas rītam mēģināsim atbrīvot platību, prognozē glābējs.

18:03

Glābšanas un meklēšanas darbi turpinās, mēs joprojām ceram, ka atradīsim izdzīvojušos, teic glābējs diennakti pēc nelaimes brīža.

17:55

Zem veikala drupām gājusi bojā arī Iekšlietu ministrijas Informācijas centra darbiniece.

17:49

VUGD cietušo meklēšanu lielveikalā prognozē vēl visu nakti.

17:27

Ja izmeklēšanā tiks atklāta būvnieku vaina, "Re&Re" gatavi uzņemties pilnu atbildību.

17:21

Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvais tālrunis 80005055 strādās arī brīvdienās.

17:17

Pieminot traģēdijas upurus, pie Brīvības pieminekļa noliek svecītes un ziedus; baznīcas skandinās zvanus.

17:03

Jau 47 upuri...

16:51

Būvuzraugs: Nevaru pilnībā izslēgt iespēju, ka uz jumta apzaļumošanā pārkāpumi pieļauti trešdien vai ceturtdien.

16:48

Rinkēvičs izsaka līdzjūtību Armēnijai, kuras pilsone zaudēja dzīvību traģēdijā.

16:33

Iekšlietu ministrija, atsaucoties uz iedzīvotāju vēlmi ziedot līdzekļus traģēdijas upuriem – iekšlietu nozares darbiniekiem, informē par iespēju ziedojumus pārskaitīt uz Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības ziedojumu kontu Swedbankā: LV20HABA0551030396547; Reģ. Nr. 50008164341.

16:30

Armijas kapelāni pie sabrukušā veikala lauka kapelā sniedz morālu atbalstu glābējiem un cietušajiem.

16:25

Joprojām nav atpazīti 20 no traģēdijā bojāgājušajiem cilvēkiem, vēsta LTV.

16:17

Traģēdijā bojā gājuši četri "Maxima Latvija" darbinieki.

16:15

Traģēdijā cietušajām ģimenēm Rīgas dome izmaksās 10 000 latu pabalstus un segs bēru izdevumus.

16:09

16:08

Ploriņš: Vienmēr jācer uz labāko. Pasaulē ir pieredze, kad notikušas brīnumainas izglābšanās.

16:02

Eksperts: Kļūda veikala būvniecībā noteikti bijusi, bet tā jāatrod.

15:51

"Narvesen" un "Drogu" darbinieki Zolitūdes traģēdijā nav cietuši.

15:49

"Ziedot.lv" ir atvēris labdarības tālruni 90006385; saziedoti jau vairāk nekā 6000 latu.

15:25

Policija ziņo par 45 mirušajiem; deviņus bojāgājušos vēl nav izdevies atpazīt.

15:15

Kultūras ministre aicina izvērtēt sēru dienās plānoto kultūras pasākumu programmu.

15:12

Zolitūdē traģiski bojā gājušo sarakstu nepublicēs.

15:04

43 bojāgājušie...

15:03

14:50

Veikala būvprojektā iesaistītie pārkāpumus savā darbībā nesaskata; iebruka jumta daļa, kur darbi bija pabeigti.

14:48

Ušakovs: Sabrukušajā lielveikalā zem drupām ir vēl vismaz 25 cilvēki.

14:46

Nelaimē 42 bojāgājušie, vēsta LTV

14:36

Traģēdijā cietušajiem pieejams bezmaksas specializētais transports nokļūšanai no slimnīcas mājās.

14:35

Stradiņa slimnīca atvainojas par rēķinu izrakstīšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem.

14:27

Kozlovskis: Nav pamata uzskatīt, ka glābēji bojā gājuši neprofesionālas rīcības dēļ.

14:18

„Maxima Latvija” segs rehabilitācijas, tālākās ārstēšanas un medicīnisko izmeklējumu izmaksas visiem Priedaines ielas traģēdijā cietušajiem, vēstī uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris.

14:15

Jaunākā informācija liecina, ka bojā gājuši 38 cilvēki.

14:14

Ugunsdzēsējiem vēl jāpārbauda 600 kvadrātmetri.

14:13

Nelaimē gājuši bojā glābēji Vilnis Šteinītis, Edgars Reinfelds un Sergejs Ižiks.

14:02

Glābšanas darbi apstādināti uz neilgu brīdi, glābēji mēģina saklausīt cilvēkus un to, vai ēkas konstrukcija ir stabila un nevar nokrist, vēst LTV.

14:01

Apstiprināta 34 cilvēku nāve, ziņo LTV.

13:52

Pašlaik joprojām grūti prognozēt, cik cilvēku vēl iesprostoti gruvešos, glābšanas darbi būs ļoti ilgi, radio "Baltkom" norāda VUGD pārstāve Viktorija Šembele.

13:45

Traģēdijā cietušā bērna veselības stāvoklis ir apmierinošs.

13:27

Saskaņā ar veikala apsardzes teikto avārijas brīdī veikalā bijuši aptuveni 20-50 cilvēki.

13:26

Šobrīd glābēji iegruvušajā Zolitūdes lielveikalā "Maxima" vēl nav apsekojuši 600 no 1500 kvadrātmetriem, šodien Ministru kabineta ārkārtas sēdē informēja VUGD, vēsta LETA.

13:12

Vakar veikalā "Maxima", Zolitūdē, notikušā konstrukciju sagruvuma laikā bojāgājušo ugunsdzēsēju glābēju ģimenes saņems 50 000 latu kompensāciju, šodien valdības ārkārtas sēdē informēja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, vēsta aģentūra LETA.

13:04

Traģiskajā nelaimē lielveikalā "Maxima" cietuši un bojā gājuši daudzu Rīgas skolēnu vecāki, šodien valdības ārkārtas sēdē ziņoja izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

12:57

Zem gruvešiem varētu būt vēl 40 cilvēki, ziņo LTV.

12:55

Lietuvas valdība piektdien ārkārtas sēdē apsvērs iespēju izsludināt valstī sēras sakarā ar traģēdiju Rīgas lielveikalā "Maxima", vēsta LETA, atsaucoties uz portālu "Lrytas.lt", norādot, ka tāpat varētu rīkoties arī Igaunija.

12:29

Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija paudusi gatavību sniegt palīdzību Latvijai glābšanos darbos.

12:28

Cilvēki turpina ierasties, lai ziedotu asinis, un centrā izveidojusies aptuveni 1000 cilvēku gara rinda.

12:27

Zolitūdes traģēdija lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas

12:21

Šobrīd nav atpazītas septiņas personas, informē policija. Ja kāds nevar sazvanīt savus tuviniekus, policija aicina zvanīt uz 110, kur paskaidros, kas jādara.

12:20

Glābēji nezaudē cerības atrast izdzīvojušos līdz pēdējam brīdim, LTV saka Āboliņš.

12:11

Glābšanas darbi ilgst jau 18 stundas un turpināsies vēl vismaz 12 stundas, saka VUGD priekšnieks. Lielākā veikala daļa jau ir pārbaudīta, darbu norisi sarežģī veikala konstrukcijas.

12:10

Paredzēts, ka sēru dienas saistībā ar notikušo traģēdiju lielveikalā "Maksima" būs 23.novembrī un 24.novembrī, liecina šodienas valdības ārkārtas sēdei sagatavotais rīkojuma projekts, ziņo LETA.

12:10

Jaunākā informācija liecina, ka dzīvību zaudējuši 33 cilvēki

11:21

Jaunākā informācija liecina, ka dzīvību zaudējuši 32 cilvēki, ziņo LTV.

11:19

Bojā gājuši divi "Maxima" darbinieki, ziņo LETA, atsaucoties uz Valsts darba inspekciju.

11:08

Valsts prezidents izsaka visdziļāko līdzjūtību Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo ģimenēm un tuviniekiem: "Tā ir prātam neaptverama traģēdija, kas atbalsojas ikviena līdzi jūtoša cilvēka sirdī un nevar atstāt mūs vienaldzīgus."

11:07

Plkst.12:00 notiks Ministru kabineta ārkārtas sēde.

11:06

Jaunākā informācija liecina, ka dzīvību zaudējuši 28 cilvēki.

11:04

Rīgas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs aicina lūgt par traģēdijā bojāgājušajiem un cietušajiem.

11:03

Apzaļumošanas darbiem nepieciešamie būvmateriāli nav tikuši krauti vienā vietā, bet gan vienmērīgi un atbilstoši darbu gaitai izklāti pa visu jumtu, biznesa portālam "Nozare.lv" apgalvoja apzaļumošanas darbu veicēja SIA "Gartens" projektu vadītājs Jānis Buķelis.

11:02

Pašvaldības speciālisti apzina situāciju Zolitūdes skolās, lai sniegtu nepieciešamo palīdzību bērniem

10:37

Visas amatpersonas, kas piedalījās Krīzes vadības padomes sēdē, devušās uz notikuma vietu.

10:35

Glābšanas darbi turpināsies vēl vismaz diennakti, ziņo LETA.

10:18

Ministri, organizācijas un uzņēmumi ziņo par atceltiem pasākumiem.

10:18

Krīzes vadības padome šorīt nolēmusi no "Maxima" lielveikala sabrukšanas traģēdijā cietušajiem pacienta iemaksas neiekasēt, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).

10:16

Daži bojāgājušie nav identificēti. Policija lūdz atsaukties tos, kuru tuvinieki varēja būt cietuši, zvanot uz 110 un nosaucot iespējamās cietušā pazīmes un datus - vārdu un uzvārdu, īpašas pazīmes, iespējamo apģērbu, kā arī atstāt savu kontaktinformāciju.

10:14

Apstiprina 26 cilvēku nāvi

09:40

Apstiprina 25 cilvēku nāvi

09:39

Labklājības ministrija aicina cilvēkus informēt uzticības telefona 116111 speciālistus par bērniem un pusaudžiem, kuriem nepieciešama psiholoģiskā palīdzība un atbalsts pēc traģiskajiem notikumiem veikalā „Maxima”.

09:38

Satiksme slēgta Priedaines un Apuzes ielās.

09:06

Lielveikala būvniecības būvuzraugs SIA "CM Consulting" pagaidām komentārus par notikušo nesniedz, vēstī LETA.

09:04

Cilvēki, esiet rūpīgi kaimiņi un noskaidrojiet, vai mājās kāds bērns nav palicis bez uzraudzības, lūdz Labklājības ministres Ilzes Viņķeles pārstāve Marta Krivade.

09:02

Valsts asinsdonoru centrs ziņo, ka asiņu ir pietiekami, taču cilvēki, ja vēlas, var nākt un ziedot asinis. Centrā saka paldies visiem atsaucīgajiem.

08:57

Šobrīd apstiprināta 21 cilvēka nāve.

08:51

Diemžēl Dažiem traģēdijā cietušajiem traumas ir tik smagas, ka ir problēmas cilvēkus atpazīt, VUGD pārstāve Inga Vetere.

08:48

Bojāgājušo glābēju tuvinieki saņems 50 000 latu kompensāciju, LTV sacīja Kozlovskis.

08:48

Pēc 10 minūtēm sāksies Krīzes vadības padomes sēde.

08:47

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis LTV neapstiprināja, ka šobrīd ir aizturētie. Viņš norādīja, ka policija visu nakti strādājusi, runājusi ar lieciniekiem. "Par aizturētajiem neko nevaru teikt," sacīja Kozlovskis.

08:45

Pabriks: Šī ir lielākā traģēdija kopš 90.gadiem

08:42

Šodien tiek atcelta plkst.10:00 plānotā sirēnu pārbaude.

08:23

Sagruvušā veikala apkārtnē joprojām bloķēta satiksme, vēstī LTV.

08:10

Glābēji ir burtiski neapturami. Pašlaik notiek maiņa, tie, kas nostrādājuši nakti, dodas prom un nāk vietā jauni. Morāli ir smagi strādāt, LTV saka VUGD pārstāve Inga Vetere.

07:56

Šobrīd zināms, ka cietuši divi veikala darbinieki, LNT sacīja "Maxima" pārstāvis Jānis Beseris.

07:46

Āboliņš LTV nevarēja nosaukt precīzu cietušo skaitu. Šobrīd ir īstenoti divi klusuma brīži, kuru laikā zvanīts uz cietušo tālruņiem ar mērķi saklausīt cilvēku atrašanās vietu.

07:45

"VUGD darbinieki strādā paaugstināta riska režīmā, bet mums jādara savs darbs," saka VUGD šefs.

07:45

VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš atzīst, ka darbi notikuma vietā ilgs diennakti vai pat ilgāk.

07:44

Lielākā problēma bijusi nevis pašā būvprojektā, bet darba organizācijā būvniecības laikā, LTV saka vicemērs Andris Ameriks.

07:38

Oficiāli apstiprināta 18 cilvēku nāve.

07:35

Bojāgājušo skaits sasniedz 17 cilvēkus, ziņo LTV.

07:31

Visticamākais iespējamais sabrukšanas iemesls ir būvniecības drošības noteikumu pārkāpumi, veicot apzaļumošanas darbus uz ēkas jumta, LNT sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

07:28

"Maxima" pārstāvis Jānis Beseris vēl nevar nosaukt, cik cilvēku bija veikalā.

07:20

Gribēju izteikt dziļu līdzjūtību visiem cietušajiem un tuviniekiem. Pirmajās stundās pēc šādiem dramatiskiem notikumiem ir svarīgi atbalstīt cilvēkus, būt blakus cilvēkiem, LTV saka Psihiatru asociācijas pārstāvis Elmārs Tērauds.

07:14

Situācija P.Stradiņa slimnīcā ir diezgan mierīga, kopš plkst.1.30 jauni cietušie nav atvesti, norāda Stradiņu pārstāvis Valērijs Ratabiļskis. Viņš aicina ziedot asinis.

07:01

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis LTV oficiāli apstiprina jau 16 cilvēku nāvi.

06:58

Notikuma vietā strādā 24 mediķu brigādes.

06:55

Notiks visu "Re&Re" projektu pārbaude, norāda Vircavs.

06:50

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs LTV norāda: "Veiksim būvprojekta ekspertīzi, izvērtēsim būvprojekta saskaņošanas dokumentācijas procedūru, vai nav bijuši kādi pārkāpumi."

06:40

Jau 14 bojāgājušie...

06:36

Plkst.6.20 glābēji no drupām iznesa vēl divu cilvēku mirstīgās atliekas. Glābēji neapstiprina, vai upuru skaits pieaudzis vairāk par 12, ziņo LTV.

06:34

Glābšanas darbi turpinās 12 stundas, cilvēki aiz nožogojuma joprojām gaida savus piederīgos, kas vēl atrodas zem drupām, ziņo Latvijas Televīzija.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv