Sadāms Huseins pabiedē ar domu par badastreika sākšanu

Apollo
0 komentāru

Sadāma Huseina aizstāvības advokātu grupas vadītājs Halils ad Dulaimi atsaucis iepriekš izplatīto informāciju, ka viņa aizstāvamais gatavojas sākt badastreiku, kad pirmdien atsāksies viņa tiesas prāva.

«Var gandrīz droši apgalvot, ka prezidents neplāno badastreiku — vismaz ne rīt, kā mēs domājām pirms tam, lai gan iespējams, ka tā rīkosies daži viņa kolēģi,» ad Dulaimi sacījis ziņu aģentūrai «Reuters».

Kā jau ziņots, advokātu grupas loceklis Hamiss al Obeidi svētdien pavēstīja, ka Sadāms Huseins un septiņi viņa līdzgaitnieki gatavojas sākt badastreiku, «protestējot pret nelikumīgajām procedūrām un tiesas attieksmi.» Advokāts atsaucās uz avotiem izolatorā, kurā visi astoņi tiek turēti. Šo ziņu sākotnēji apstiprināja arī ad Dulaimi.

Sadāms un daži viņa kādreizējie palīgi nav piedalījušies divās pēdējās tiesas sēdē, sekojot aizstāvības advokātu paraugam, kuri atstāja tiesas zāli 29. janvārī. Prāva pastāvīgi tiek atlikta dažādu aizkavēšanos un tiesas zālē sarīkotā haosa dēļ. Prokuratūra brīdinājusi, ka Sadāmu varētu piespiest piedalīties pirmdienas tiesas sēdē, ja viņš turpinās savu boikotu.

Aizstāvības grupas advokāti atteikušies atgriezties tiesas zālē, kamēr netiks izpildītas viņu prasības, arī atcelts galvenais tiesnesis.

Sadāmu un viņa līdzgaitniekus apsūdz 148 cilvēku nogalināšanā šiītu apdzīvotajā Dudžeilas pilsētā pēc atentāta mēģinājuma pret Sadāmu Huseinu 1982. gadā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv