Sadams Huseins pirms soda izpildes plānojis bēgt

Apollo
0 komentāru

Bijušais Irākas prezidents Sadams Huseins neilgi līdz savam sodam plānojis bēgt no sava amerikāņu cietuma, vēsta AFP.

Sadams Huseins pirms soda izpildes plānojis bēgt

Foto: Scanpix/Reuters

Par to stāstīts Huseina advokāta Halila al Djulaimi grāmatā. 2006. gada vasarā Huseina piekritējiem, tajā skaitā, bijušās apsardzes locekļiem, bija jāuzbrūk Bagdādes «zaļās zonas» iecirknim, kurā izvietoti dažādi starptautiskie un valdības objekti, kā arī Bagdādes lidostas jūras kājnieku štābs. Pēc tam, būtu jāuzbrūk netālu no turienes izvietotajam cietumam, kurā tika turēts Huseins.

Nokļūstot brīvībā Huseins plānoja slēpties Anbāras provincē valsts rietumos, no kurienes viņš nodarbotos ar plānu izstrādi uzbrukumam Bagdādei ar sekojošu varas pārņemšanu valstī. Taču no šī plāna nācās atteikties, jo pie cietuma notika incidents ar šaušanu pēc kura tika pastiprināta tā uzraudzība.

Al Djulaimi grāmatā tāpat pēc bijušā Irākas prezidenta vārdiem tiek detaļās stāstīts par viņa apcietināšanu un uzturēšanos cietumā, kā arī 2003. gadā notikušo ASV karaspēka Bagdādes ieņemšanu. Grāmata ar nosaukumu «Sadama Huseina bēgšana no amerikāņu cietuma: kas notika?» (Saddam Hussein Out of US Prison: What Happened) publicēta arābu valodā Sudānā.
Amerikāņu karavīri Sadamu Huseinu apcietināja 2003. gada 13. decembrī. 2006. gada novembrī viņš tika atzīts par vainīgu sunītu al Dudžeilas pilsētas iedzīvotāju iznīcināšanā, un par to Huseinam tika piespriests nāvessods. Tā paša gada 30. novembrī spriedums tika īstenots.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv