Sadarbībā ar Daugavpils Universitātes zinātniekiem tapusi animācijas filma Video

Apollo
8 komentāri

«Mēs esam ļoti veci un seni, bet joprojām ļoti noderīgi lielajam mežam...» - tā savu stāstījumu par sevi iesāk animācijas filmas «Filma par vecajiem kokiem» varoņi - vecie koki.

Sadarbībā ar Daugavpils Universitātes zinātniekiem tapusi animācijas filma

Lai rosinātu bērnus izprast vecu koku un tajos dzīvojošo organismu nozīmi dabā, Rīgas Skolēnu pils Multiplikācijas studija, sadarbojoties ar Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta zinātniekiem, ir izveidojusi animācijas filmu. Tajā, izmantojot dažādu vecumu bērnu zīmējumus, vienkāršā un saprotamā veidā pastāstīts un parādīts kā koks aug, veidojas, mainās, kādi kukaiņi un dzīvnieki izvēlas koka dobumu par savu mājvietu, un kāpēc koks jāsaudzē arī tad, kad tas jau ir miris. Bērni ir paši ierunājuši filmas tekstu, un aicina ikvienu pievērsties koku un tajos esošās dzīvības aizsardzības jautājumiem.

Animācijas filma tapusi Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta un Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projekta EREMITA MEADOWS («eremita-meadows.lv»), ko finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE programma, ietvaros. Projekts paredz pasākumus parkveida pļavu un divu retu vaboļu sugu - lapkoku praulgrauža un dzeltenkrūšu ēnvaboles aizsardzībai. Tomēr mēs gribam sasniegt vairāk - izskaidrot sabiedrībai, cik nozīmīgi dabai ir neskartie meži, atsevišķi pļavās augošie un meža ieskautie vecie koki, arī tie, kas jau sausi un krituši. Mums ir svarīgi ļaut ieraudzīt, izzināt un labāk izprast Latvijas dabas unikālās bagātības.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv