Saeimā atbalsta jauno Valsts robežas likumu

Apollo
0 komentāru

Saeima ar balsu vairākumu ceturtdien atbalstījusi jaunu Valsts robežas likumu, kas izstrādāts, lai Latvijas likumdošanā pilnībā piemērotu Šengenas līguma acquis noteikumus, informē Saeimas Preses dienests.

Saeimā atbalsta jauno Valsts robežas likumu

Foto: Agnese Gulbe/LETA

Līdz ar Latvijas pievienošanos Šengenas līguma zonai spēkā esošajā Valsts robežas likumā ietvertais regulējums vairākās jomās, kas saistītas ar valsts robežas, robežas joslas un pierobežas joslas noteikšanu, ierīkošanu un uzturēšanu dabā, kļuvis nepilnīgs.

Turklāt Latvijas tiesību aktos līdz šim tika lietota no Šengenas robežu kodeksa atšķirīga terminoloģija, kā arī nebija nostiprināta šajā kodeksā minēto definīciju «iekšējās robežas» un «ārējās robežas» sasaiste ar valsts robežu.

Jaunais likums paredz valsts robežas noteikšanas pamatnosacījumus, izskaidro valsts robežas drošības un robežapsardzības sistēmas, kā arī pierobežas joslas būtību, nosaka robežas režīma nodrošināšanas pasākumus un robežkontroles pagaidu atjaunošanas procedūru.

Tāpat jaunajā Valsts robežas likumā iestrādātas normas, piemēram, par robežu šķērsojošu personu tiesībām un pienākumiem, kuras ietvertas Ministru kabineta noteikumos.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv