Saeima neskata likumu par nekustamā īpašuma nodokli

Apollo
0 komentāru

Saeima ceturtdien nenodeva izskatīšanai komisijās likumprojektu par nekustamā īpašuma nodokli. Šo likumprojektu bija paredzēts izskatīt Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, kā arī Sociālo un darba lietu komisijai.

Saeima neskata likumu par nekustamā īpašuma nodokli

Foto: Evija Trifanova/LETA

Par likumprojekta nodošanu komisijām balsoja 28 deputāti, pret bija 52, bet balsojumā atturējās seši parlamentārieši.

Likumprojekts paredz paplašināt ar nodokli apliekamo objektu loku un sākt individuālo dzīvojamo māju un daudzdzīvokļu dzīvojamo māju daļu, ko izmanto dzīvošanai, aplikšanu ar nodokli, piemērojot samazinātu nodokļa likmi — 0,2 procentu apmērā no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.

Piemērojot 0,2% likmi, nodokļa pieaugums Rīgā par vidējas kadastrālās vērtības 75 kvadrātmetru dzīvokli varētu būt 56 lati gadā, bet Ludzas novadā par tādas pašas platības dzīvokli — 2,50 latu gadā. Savukārt par vidējas kadastrālās vērtības 150 kvadrātmetru dzīvojamo māju Rīgā nodokļa pieaugums varētu būt 81 lats, bet Ludzas novadā — 3,50 latu gadā.

Finanšu ministrija norāda, ka 2010. gadā saskaņā ar uzņemtajām saistībām ar Starptautisko Valūtas fondu, ieņēmumi no nekustamā īpašuma nodokļa jāpalielina par 59,6 miljoniem latu jeb 0,5% no iekšzemes kopprodukta, bet 2011. gadā par 0,75% no iekšzemes kopprodukta, salīdzinot ar 2009. gadu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv