Saeima nolemj ieturēto pensiju daļu atmaksāt aprīlī

Apollo
0 komentāru

Saeima ceturtdien otrajā lasījumā kā steidzamu pieņēma Sociālo un darba lietu komisijas izstrādāto Pensiju ieturējumu atmaksāšanas likumu, kas nosaka kārtību, kādā pensionāriem tiks atmaksāta ieturētā pensijas daļa.

Saeima nolemj ieturēto pensiju daļu atmaksāt aprīlī

Foto: Lita Krone/LETA

Pensiju ieturējumu atmaksāšanas likums paredz, ka laika posmā no 2009.gada 1.jūlija līdz 2010.gada 31.janvārim ieturēto pensijas daļu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra izmaksās šī gada aprīlī kopā ar aprīļa pensiju.

Pensijas saņēmēja nāves gadījumā ieturēto pensijas daļu būs tiesības saņemt pensijas saņēmēja laulātajam, pirmās un otrās pakāpes radiniekiem, vai arī citai personai uz mantojuma apliecības vai tiesas nolēmuma pamata. Pensiju ieturējumu izmaksai kopā nepieciešami 73,7 miljoni latu.

Lai veiktu pensiju atmaksu un tādējādi izpildītu Satversmes tiesas spriedumu, Saeima šodien pieņēma gan Pensiju ieturējumu atmaksāšanas likumu, gan arī izdarīja nepieciešamos grozījumus likumā «Par valsts pensijām» un likumā «Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam».

Visi trīs likumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Lai no februāra pensijas izmaksātu pilnā apmērā, izmaiņas likumos nav jāveic. Pilnu pensiju izmaksai šogad papildus nepieciešami 110,9 miljoni latu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv