Saeima palielina tiesnešu skaitu rajonu tiesās

Apollo
7 komentāri

Saeima ceturtdien pieņēma lēmumu, ar kuru tiek palielināts tiesnešu skaits rajonu (pilsētu) tiesās, portāls «Apollo» uzzinaja parlamentā.

Saeima palielina tiesnešu skaitu rajonu tiesās

Foto:Ieva Čīka/LETA

Lēmums nosaka, ka ar 2014.gada 1.janvāri rajonu (pilsētu) tiesās ir 406 tiesneši, tajā skaitā Administratīvajā rajona tiesā - 46 tiesneši. Līdz šim rajonu (pilsētu) tiesās bija 395 tiesneši, tostarp 80 zemesgrāmatu un 46 Administratīvās rajona tiesas tiesneši.

Tieslietu ministrija, pamatojoties uz «tīro instanču» ieviešanu, rajonu (pilsētu) tiesu tiesnešu skaitu rosināja palielināt kopumā par 11 tiesnešiem. Piecas tiesneša amata vietas plānots izveidot, lai nodrošinātu Augstākās tiesas reformu un rajonu (pilsētu) tiesas varētu pārņemt apgabaltiesu kā pirmās instances tiesas kompetencē ietilpstošās civillietas.

Vēl piecas tiesneša amata vietas plānots izveidot, lai paātrinātu lietu izskatīšanu Rīgas apgabaltiesas darbības teritorijā ietilpstošajās vispārējās jurisdikcijas tiesās, bet vienu amata vietu - Jelgavas tiesā, kas ir vienīgā rajona (pilsētas) tiesa, kurai ir piekritīgas lietas par kapitālsabiedrību dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv