Saeima sāk pildīt Zatlera prasības

Apollo
0 komentāru

Ceturtdien Saeima nodeva izskatīšanai Juridiskajā komisijā partijas «Pilsoniskā savienība» frakcijas deputātu piedāvātos grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā, kas paredz, ka viens kandidāts drīkst kandidēt tikai vienā vēlēšanu apgabalā.

Izmaiņu sagatavošana vēlēšanu likumā bija arī viena no Valsts prezidenta Valda Zatlera ultimāta prasībām. Prezidents uzskata, ka vēlēšanu likuma grozījumiem ir jāatrisina partiju «lokomotīvju» jautājums.

Komsijai nodotajos grozījumos norādīts, ka ja kāds kandidāts pieteikts dažādu nosaukumu kandidātu sarakstos vai vairākos vēlēšanu apgabalos, viņa kandidatūra svītrojama visos kandidātu sarakstos.

Tāpat grozījumi piedāvā izslēgt no Saeimas vēlēšanu likuma 40. pantu, kas paredz, ka «ja viens un tas pats kandidāts (..) ievēlēts par deputātu vairākos vēlēšanu apgabalos, viņš uzskatāms par ievēlētu tajā vēlēšanu apgabalā, kurā saņēmis visvairāk balsu, bet pārējos vēlēšanu apgabalos no attiecīgā kandidātu saraksta par ievēlētu uzskatāms nākamais kandidāts, kas saņēmis lielāko balsu skaitu».

Par grozījumu nodošanu komisijām balsoja 41 tautas kalps, 22 deputāti atturējās, savukārt 15 bija pret.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv