Saeimas komisija atbalsta alkohola tirdzniecību līdz plkst. 23.00

Apollo
0 komentāru

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien otrajam lasījumam atbalstīja priekšlikumu  pagarināt līdz plkst. 23.00 alkohola tirdzniecību.

Saeimas komisija atbalsta alkohola tirdzniecību līdz plkst. 23.00

Foto: «Scanpix»/AP

Patlaban alkoholu tirdzniecības vietās atļauts pārdot līdz plkst. 22.00.

Lai jaunie nosacījumi stātos spēkā, par tiem jābalso parlamentam.

Latvijas Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienība (ARTA) vērsusies pie Saeimas komisijām, frakcijām un atbildīgajām ministrijām ar ierosinājumu veikt izmaiņas Akcīzes nodokļa likumā, samazinot ievešanai atļautā alkohola daudzumu dzērieniem ar spirta saturu virs 22% — no viena litra līdz 0,5 litriem, dzērieniem ar spirta saturu līdz 22%, izņemot negāzēto vīnu un alu, no diviem litriem līdz vienam litram, četru litru negāzētā vīna un 16 litru alus vietā attiecīgi atļaut ievest divus litrus negāzētā vīna un astoņus litrus alus, ziņo LETA.

Pēc alus ražotāju aicinājuma pagarināt alus tirdzniecības laiku arī ARTA vērsusies pie atbildīgām ministrijām un Saeimas frakcijām, aicinot piemērot vienādus nosacījumus visa veida alkoholisko dzērienu tirdzniecības laikam.

«Tas nodrošinātu godīgas konkurences apstākļus visiem tirgus dalībniekiem, vēl jo vairāk tāpēc, ka kopš gada sākuma, piemēram, 0,5 litru degvīna pudele akcīzes nodokļa pieauguma rezultātā sadārdzinājusies par 52 santīmiem, kamēr alum tie ir pāris santīmu,» pamato ARTA biedri.

Tāpat, viņuprāt, joprojām aktuāls jautājums ir kontrabandas alkohola ieplūšana Latvijā no kaimiņvalstīm. Spilgts piemērs tam esot policijas konfiscētais nemarķētais alkohols vairākos Vecrīgas bāros, tāpēc apvienība uzskata, ka kontrabanda pierobežā ir un paliek viens no galvenajiem nelegālā alkohola ieplūšanas kanāliem un tās apkarošana pierobežā joprojām ir vāja, bet policija tikai cīnās ar sekām, kad šis nelegālais alkohols jau nonāk tirdzniecībā.

Kā norāda ARTA, statistika liecina, ka valsts saņemtie akcīzes nodokļa ieņēmumi par alkoholiskajiem dzērieniem šā gada augustā atpaliek no plānotā par 877 000 latu jeb 10,5% un alkohols, līdzīgi kā tabakas izstrādājumi, joprojām ir viena no kritiskākajām preču grupām, kur valsts zaudē ieņēmumus uz nelegālā alkohola tirgus rēķina.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv