Saeimas komisija: uzņēmumi jāmotivē sasniegt labākus rezultātus

Apollo
0 komentāru

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 2.decembrī, vienojās izveidot darba grupu, kurā kopīgi ar ekspertiem plāno pilnveidot atalgojuma sistēmu valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās, portālam «Apollo» pavēstīja Saeimas preses dienestā.

Saeimas komisija: uzņēmumi jāmotivē sasniegt labākus rezultātus

Foto: Scanpix/Reuters

Saeimā pieņemtais likums par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības sistēmu neregulēs atalgojumu kapitālsabiedrībās, tāpēc komisija gatavos izmaiņas likumā par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām.

«No vienas puses, jāpārņem liela daļa to principu, kas turpmāk regulēs atalgojumu valsts pārvaldē. No otras puses, jāmeklē risinājumi, kā uzņēmumus motivēt sasniegt labākus darba rezultātus. Turklāt jālūko, lai atalgojums valsts uzņēmumos būtu samērots ar situāciju privātajā biznesā,» skaidroja Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Komisijas deputāti vienojās par pamatprincipu, ka atalgojuma robežas būtu jānosaka atkarībā no kapitālsabiedrību lieluma un tā, vai to darbība tiek finansēta no valsts budžeta.

Komisijas deputāte Anna Seile (PS) pauda uzskatu, ka šajos uzņēmumos sociālās garantijas un alga jāsaskaņo ar vienotās atlīdzības sistēmu, taču atkarībā no darbības rezultātiem jāpieļauj arī piemaksas un prēmijas.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv