Sāk evakuēt viltus invalīdu automašīnas

Apollo
0 komentāru

Tiem autovadītājiem, kas pamanījās savu automašīnu novietot invalīdiem paredzētās autostāvvietās, lai gan paši nav invalīdi, tagad būs jāuzmanās — iznākot no kārtējā tirdzniecības centra apmeklējuma, mājās var nākties doties ar sabiedrisko transportu.

Ceturtdien Pašvaldības policijas Ceļu policijas pārvaldes darbinieki uz speciālo stāvvietu pārvietojuši invalīdiem paredzētajā stāvvietā novietotu automašīnu, kura atkārtoti gada laikā novietota invalīdiem paredzētā un attiecīgi apzīmētā stāvvietā, portālu «Apollo» informēja Rīgas Pašvaldības policijā.

Policija atgādina, ka šā gada janvārī spēkā stājās likuma norma, kas paredz transportlīdzekļa pārvietošanu piespiedu kārtā, ja transportlīdzeklis atkārtoti — divas vai vairākas reizes gada laikā — novietots invalīdiem paredzētā stāvvietā bez transportlīdzeklī ievietotas invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes, kas atbilst Ceļu satiksmes noteikumos minētajām prasībām.

Administratīvo pārkāpumu kodekss paredz, ka par stāvēšanu invalīdiem paredzētajās vietās ar transportlīdzekli, kuram nav invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes, paredz naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam četrdesmit latu apmērā.

Turklāt arī automašīnas īpašniekam jāsedz izdevumi, kas saistīti ar viņa spēkrata pārvietošanu un glabāšanu speciālajā stāvvietā.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv