Sāk jaunu smēķēšanas ierobežošanas programmu jaunatnei

Apollo
0 komentāru

SIA "Philip Morris Latvia" Korporatīvo attiecību vadītāja Kristīne Tīruma informē, ka programma ir paredzēta tabakas izstrādājumu tirgotājiem, un tās mērķis ir novērst tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem.

Pretsmēķēšanas programma atgādinās tabakas izstrādājumu tirgotājiem, ka cigaretes ir atļauts pārdot tikai pieaugušajiem. Informatīvie materiāli ietver Latvijas likumdošanas normas, kas aizliedz tabakas produktu pārdošana personām, kas jaunākas par 18 gadiem. Tāpat programmas materiāli sniedz arī padomus, kā runāt ar nepilngadīgajiem, kas ar dažādiem paņēmieniem tomēr cenšas nopirkt cigaretes.

Informatīvos materiālus par tabakas tirdzniecības ierobežošanu jauniešiem izplatīs tirdzniecības pārstāvji no visām trim kompānijām, un tie tiks izvietoti cigarešu tirdzniecības vietās. Informatīvo materiālu komplektā ietverta brošūra, kurā izskaidrotas likuma normas un sniegti daži padomi, saskaroties ar situācijām, kad nepilngadīgie mēģina nopirkt cigaretes, uzlīme "Es nepārdodu cigaretes, ja tev nav 18" un plakāts ar norādi nepilngadīgajiem, ka viņiem netiks pārdotas cigaretes.

Lai pievērstu pastiprinātu uzmanību likumdošanas normām, kas aizliedz pārdot tabakas izstrādājumus nepilngadīgajiem, sākot ar 1998.gadu "Philip Morris Latvija" realizē jaunatnes pretsmēķēšanas programmu, novietojot tirdzniecības vietās viegli atpazīstamas uzlīmes "Ja tev nav 18, tu nevari pirkt un es nevaru pārdot tev cigaretes", kā arī rīko informatīvus seminārus tirgotājiem. 2002.gadā "Philip Morris Latvia" un "British American Tobacco Nordic Oy" kopīgi uzsāka JSIP sociālās reklāmas kampaņu "Esi stilīgs - nesmēķē" ("Be cool - don't smoke"), kas tika realizēta visa aizvadītā gada garumā.

Visā pasaulē "Philip Morris International", "British American Tobacco" and "JTI Marketing and Sales" atbalsta vairāk kā 130 jaunatnes pretsmēķēšanas programmas gandrīz 70 valstīs, daudzos gadījumos cieši sadarbojoties ar vietējām valsts institūcijām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv