Sākas Venēcijas starptautiskā mākslas biennāle, kurā Latviju pārstāv Miķelis Fišers

Apollo
5 komentāri

13, maijā Venēcijā atklās starptautisko mākslas biennāli, kurā Latvija piedalīsies ar ekspozīciju «Kas slikts var notikt», kuru veidojis mākslinieks Miķelis Fišers.

Mākslinieks Miķelis Fišers.

Mākslinieks Miķelis Fišers.

Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas paviljona mākslinieks Fišers skaidroja, ka viņš ar ekspozīcijas palīdzību vēlas parādīt, kā dzīve uz Zemes ir izniekota.

Latvijas paviljona stāsts līdz skatītājiem nonāks Fišeram raksturīgā veidā, proti, provokatīvos darbos, kuros ir mistiskas pasaules, sazvērestības teorijas, ezotērisku piedzīvojumu ilustrācijas, kas izmanto reālajā dzīvē zināmus tēlus - ķirzakcilvēkus, citplanētiešus, teiksmainus dievus, kā arī dokumentālus personāžus.

Pēc Fišera paustā, Latvijas ekspozīcijas apmeklētāji Venēcijā šos tēlus iepazīs kokgrebumos, gaismas un skaņas instalācijā, kā arī lielizmēra gleznā.

Venēcijas mākslas biennāle ir senākais, nozīmīgākais un viens no apmeklētākajiem mākslas pasākumiem pasaulē. Biennāle notiek reizi divos gados. 2015.gadā biennāli apmeklēja 500 000 cilvēku. Latvija Venēcijas mākslas biennālē piedalās kopš 1999.gada.

Šogad biennāle norisināsies līdz 26.novembrim.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv