Sakopsim dabu sev apkārt! Interesantās šī gada talkas vietas

Apollo
50 komentāri

Sestdien, 22. aprīlī, notiks Lielā Talka visā Latvijā. Latvija jau šobrīd ir viena no aktīvākajām talkotājām pasaulē, tādējādi rādot priekšzīmi daudzām citām pasaules valstī, kurās apkārtnes kopīga sakopšana vēl ir jauna ideja. Ja vēl neesi izlēmis, kur doties sakopt dabu, lūk, dažas interesantas vietas!

AS "Latvijas valsts meži" tīras un sakoptas vides aizstāvis Cūkmens.

AS "Latvijas valsts meži" tīras un sakoptas vides aizstāvis Cūkmens.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts prezidents kopā ar bērnunama bērniem talkos Kocēnos

«Mēs esam zaļa, veselīga un mūsdienīga valsts, ko ik dienas paši savām rokām turpinām veidot. Lielā Talka ir iespēja pulcēties un strādāt kopā, lai Latviju padarītu aizvien skaistāku un sakoptāku sev un nākamajām paaudzēm. Aicinu ikvienu piedalīties Lielajā Talkā. Lai prieks par kopā būšanu un paveiktais mūs iedvesmo labiem darbiem katru dienu rūpēs par mūsu zemi un valsti», aicina Valsts prezidents.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šogad talkos kopā ar bērnu aprūpes centra «Ozoli» jauniešiem, lai kopīgiem spēkiem atjaunotu un sakoptu Kokmuižas parku Kocēnos. Talkas laikā Raimonds Vējonis un Iveta Vējones kundze kopā ar bērniem stādīs kokus, dekoratīvos krūmus, nostiprinās vienu no parka nogāzēm, kā arī darīs citus darbus.

Raimonds Vējonis ir Lielās Talkas patrons kopš 2015. gada rudens. Valsts prezidents vienmēr ir uzsvēris, ka talkas tradīcija sniedz ieguldījumu ne tikai vides sakopšanā un labiekārtošanā, bet arī sabiedrības izglītošanā par atbildīgu attieksmi pret vidi un mūsu ikdienas izvēlēm vides saglabāšanai.

Cūkmens talkos kopā ar skolēniem

Kamēr Latvijas Valsts mežu (LVM) darbinieki talkos ar Prezidentu Kocēnos, arī pārējos LVM reģionos sestdienā plānoti vairāki pasākumi tieši talkas dienā, neskaitot tos vairāk nekā 300 pasākumus, kurus LVM darbinieki organizē no aprīļa līdz maija beigām. Savukārt Cūkmens būs sastopams Lielās talkas dienā Zemgalē, Jelgavas apkārtnē, kur talkos kopā ar Jelgavas 2. pamatskolas skolēniem un Jaunsvirlaukas vietējiem iedzīvotājiem.

Ādažos «Arčers», NBS spēki un Būvniecības kompānija «Arčers»

22.aprīlī sakops teritoriju pie Gaujas aizsargdambja Ādažos un turpat esošā Katlapu ceļa apkaimi. «Esam aicinājuši talkā arī Ādažu militārajā poligonā dislocēto NBS struktūrvienību karavīrus, kuri, savukārt, par talku ieinteresējuši arī Latvijā izvietoto ārvalstu militāro vienību karavīrus,» norāda uzņēmuma valdes locekle Maija Baltgalve, kura pauž cerību, ka Lielās Talkas kustībā turpmākajos gados iesaistīsies arvien vairāk nacionālā kapitāla uzņēmumu, tādējādi stiprinot un vairojot lepnumu par piederību valstij, kurā strādājam un attīstāmies. Arī visi Ādažu iedzīvotāji ir aicināti pievienoties Gaujas malas un aizsargdambja sakopšanas talkā. Kā laikā gan tiks vākti atkritumi un atvērti skati uz Gauju, lai visu vasaru var pastaigāties un priecāties par Gaujas līkumiem.

VARAM stādīs ozolus Latvijas simtgadei

22.aprīlī, kad visā Latvijā notiks Lielā talka, arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, turpinot pagājušā gada aizsākto tradīciju, aicinās talkā stādīt ozolus (kopā ap 300 ozoliem) Krimuldas, Siguldas un Turaidas nogāzes gravās. Ozolu stādīšana paredzēta kā veltījums Latvijas simtgadei.

Talkos arī jaunsargi un aizsardzības ministrs

Šogad Lielās talkas dienā Kokneses un Aizkraukles jaunsargi kopā ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani strādās Likteņdārzā, savukārt Babītes jaunsargi kopā ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālmajoru Leonīdu Kalniņu talkos Katrīnmuižā. Jaunsardzes un informācijas centra direktors majors Aivis Mirbahs un Skrundas novada jaunsargi kopā ar Skrundas novada pašvaldību Nīkrāces pagastā, netālu no Lēnu baznīcas, atjaunos tiltu pār Kojas upīti, lai interesenti varētu nokļūt no kādreizējās pulkveža Oskara Kalpaka bataljona štāba vietas līdz piemiņas vietai Lēnās. Talkotāji uzkops arī apkārtni un par godu četrām pulkveža O. Kalpaka bataljona vienībām iestādīs četrus ozolus.

Eirodeputāte Inese Vaidere aicina uz tradicionālo talku Rojā

22.aprīlī, Latvijas Lielās talkas ietvaros, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere aicina pievienoties ikgadējai kopīgai jūras krasta sakopšanai Rojas novadā. «Šī talka ir kļuvusi par tradīciju, kas ne tikai palīdz sakopt vidi mums apkārt, bet arī saliedē cilvēkus un sniedz pozitīvu emociju lādiņu,» skaidro Inese Vaidere, kura šogad Eiropas pilsoņa balvai izvirzījusi Lielās Talkas vadītāju Vitu Jaunzemi. Par balvas piešķiršanu vēl jālemj žūrijai. Ideja par talkas rīkošanu Kaltenē nāca no Ineses Vaideres vīra, izcilā sporta žurnālista Artura Vaidera. Šis būs pirmais gads, kad talka notiks bez Artura. «Būšu priecīga, ja tie, kam būs brīvs brīdis, ieradīsies uz jūras krasta sakopšanas talku,» sacīja Vaidere. Talkas sākums plkst.9.30 pie Kaltenes bibliotēkas ar kopīgām brokastīm un darbu sadali.

Mežotnes pagasta Garozas muižā

Plkst.10.00 palīdzēt gribošie ir aicināti pulcēties pie bijušās Mežotnes pagasta Garozas muižas drupām. Kopīgiem spēkiem akmeni pa akmenim, ķieģeli pa ķieģelim nojauksim kokos ieaugušās vecās sienas, kas Bauskas novada Dāviņu pagasta Bruknas muižā pārtaps par vēsturisko saimniecības ēku kompleksu. Ar talcinieku palīdzību akmeņi un ķieģeļi tiks noārdīti, lai vēlāk atdzimtu un sāktu jaunu dzīvi atjaunotajā Bruknas muižas saimniecības ēku kompleksā. Andreja Mediņa izlolotās idejas un to realizācija ir labi zināmas ikvienam, kurš ir pabijis skaistajā Bruknas muižā, kā arī novērtējis darbus Bruknas baznīcā. Lai talciniekiem Garozas muižā darbi ritētu raiti un būtu labs prāts, Garozas parkā, brīvdabas estrādē no plkst. 12.30 līdz 13.30 koncertēs Renārs Kaupers. Savukārt Elmārs Tannis būs sarūpējis čuguna katlos gatavotu gardu maltīti - zupu un sautējumu. Darbus pie drupām turpināsim līdz plkst.16.00, kad parkā koncertēs Daiga Petkeviča un Normunds Jakušonoks, kā arī baudīsim vakariņas. Lūgums talciniekiem līdzi ņemt cimdus, āmurus un kaltus.

Visas apstiprinātās talkas vietas iespējams aplūkot šeit.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

25.04.2017
Ienākt apollo.lv