Sākusies Okupācijas muzeja pārbūves tehniskā projekta izstrāde

Apollo
12 komentāri

Sākusies Latvijas Okupācijas muzeja pārbūves tehniskā projekta izstrāde, kas jāpaveic astoņu mēnešu laikā.

Sākusies Okupācijas muzeja pārbūves tehniskā projekta izstrāde

Foto: LETA

Patlaban ir sperts būtisks solis Okupācijas muzeja pārbūves projekta «Nākotnes nams» attīstībā, jo 1.martā VAS «Valts nekustamie īpašumi» (VNĪ) un SIA «Būvprojektu vadība» noslēguši līgumu par Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādi un autoruzraudzību, aģentūru LETA informēja muzeja sabiedrisko attiecību nodaļā.

Projektam jābūt gatavam ne ilgāk kā astoņu mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža, un projektēšanas izmaksas būs 69 858, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Jau ziņots, ka iepriekš izsludinātais iepirkumu konkurss par muzeja ēkas rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādi tika pārtraukts 2012.gada augustā. Iepirkumu uzraudzības birojs bija spiests aizliegt VNĪ noslēgt līgumu ar konkursa uzvarētāju firmu «LX Grupa» pārējo pretendentu atkārtotu sūdzību dēļ.

2012.gada novembrī konkurss tika izsludināts atkārtoti ar izmaiņām tā nolikuma tehniskajā specifikācijā. Līdz šī gada 3.janvārim tika saņemti pieci iesniegumi no SIA «Rem Pro», AS «LX Grupa», SIA «Būvprojektu vadība», SIA «Arhitektu birojs Krasts» un SIA «Nams». Konkursa gaitā Iepirkumu un uzraudzības birojā netika iesniegta neviena sūdzība.

Okupācijas muzeja rekonstruētā ēka «Nākotnes nams» būs daļa no Padomju okupācijas varas upuru Piemiņas memoriāla. Tā veidota pēc arhitekta Gunāra Birkerta ieceres.

Visa kompleksa izveides finansēšanai nepieciešami aptuveni 5,5 miljonu latu, ko ir apņēmusies nodrošināt Latvijas valsts. Līdzekļus rekonstruētā muzeja un jaunās ekspozīcijas ierīkošanai gādās Latvijas Okupācijas muzeja biedrība.

Lai arī būvniecības darbi vismaz tuvākā gada laikā vēl nesāksies, Okupācijas muzejs kopš pagājušā gada 11.novembra ir pārcēlies uz pagaidu mājvietu - bijušajās ASV vēstniecības telpās Raiņa bulvārī 7.

Plānots, ka muzeja pastāvīgā ekspozīcija Latviešu strēlnieku laukumā 1 pēdējo reizi tiks atvērta apmeklētājiem no šā gada 1.maija līdz 1.oktobrim.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
17

2017. gada 17. novembris

Vārda dienas

Hugo, Uga, UģisHigo, Igo, Ugo

Valūtu kursi

17.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv