Saldējums kutina smadzenes

Apollo
0 komentāru

Saldējums cilvēku dara laimīgu. Zinātnieki ir pierādījuši, ka «aukstās putras» karotīte smadzenēs iedarbojas uz tiem pašiem apmierinājuma centriem, uz kuriem mīļotās mūzikas klausīšanās vai naudas laimests.

Londonas Psihiatrijas institūta neiropsihologi skenēja smadzenes cilvēkiem, kuri ēda vaniļas saldējumu. Viņi fiksēja nekavējušos reakciju tajās galvas smadzeņu daļās, kuras aktivizējas, kad cilvēks saņem apmierinājumu, tostarp orbitofrontālajā apvalkā, kas ir smadzeņu priekšējās daļas «apstrādājošā» sfēra. Pētījumi tika veikti pēc kompānijas «Unilever» pasūtījuma, un eksperimentos izmantots viņu ražotais saldējums «Walls».

«Unilever» pārstāvis Dons Darlings saka: «Mēs spējām parādīt, ka saldējums dara cilvēku laimīgu. Tikai viena karote saldējuma aktivizē «laimes zonas» smadzenēs, kā to pierāda klīniskie pētījumi.»

Pētot asinsrites aktivizāciju smadzenēs pēc saldējuma norīšanas, zinātnieki izmantoja magnētiskās rezonanses vizualizēšanas metodi. Skeneri, kas ir izstrādāti, lai atrastu smadzeņu saslimšanas un traumas, arvien biežāk tiek izmantoti nezinātniskiem mērķiem.

Saldējums kutina smadzenes

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv