Samazinās bezdarbnieka pabalsta saņēmēju skaits

Apollo
0 komentāru

Ja šā gada janvārī bezdarbnieku pabalstu valstī saņēma 82 tūkstoši cilvēku, tad jūnijā saņēmēju skaits sarucis līdz 63 tūkstošiem bezdarbnieku, portālu «Apollo» informēja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Samazinās bezdarbnieka pabalsta saņēmēju skaits

Foto: «Apollo»

Visvairāk bezdarbnieka pabalsta saņēmēju – 21,8 tūkstoši - joprojām ir ar nelielu stāžu, kas nepārsniedz 9 gadus. Vidējais bezdarbnieka pabalsta saņēmēja vecums ir 40,42 gadi, bet vidējais apdrošināšanas stāžs – nepilni 17 gadi.

Piešķirto pabalstu vidējais apmērs jūnijā bija 113,77 lati un tas par 3,76 latiem mazāk nekā maijā. Kopš gada sākuma pabalsta vidējais apmērs ir samazinājies par 39,16 latiem.

Turklāt vīriešiem jūnijā tas bija par nepilniem 15 latiem lielāks nekā sievietēm. To ietekmē gan apdrošināšanas iemaksu algas samazinājums, gan gada sākumā ieviestie pabalsta apmēra ierobežojumi.

Samazinoties pabalsta apmēram, attiecīgi samazinās arī kopējie ikmēneša izdevumi. Jūnijā bezdarbnieka pabalsta izmaksai izlietoti 7,2 miljoni latu, – par aptuveni vienu miljonu latu mazāk nekā maijā.

Pirmajā pusgadā bezdarbnieka pabalstiem izlietoti  jau 60,3 miljoni latu, bet kopumā šogad bezdarbnieku pabalstiem paredzēts izlietot 130 miljonus latu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv