Samoilovs un Šmēdiņš apņēmības pilni Eiropas un pasaules čempionātos cīnīties par medaļām

Apollo
3 komentāri

Latvijas vadošie pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš apzinās, ka šovasar Jūrmalā gaidāmajā Eiropas čempionāta finālturnīrā no viņiem gaidīs medaļas, bet sportisti ir apņēmības pilni par tām cīnīties arī pasaules meistarsacīkstēs.

Aleksandrs Samoilovs (no kreisās) un Jānis Šmēdiņš

Aleksandrs Samoilovs (no kreisās) un Jānis Šmēdiņš

Ieva Makare / LETA

Samoilovs un Šmēdiņš sezonu iesāka jau februārī ar Pasaules kausa «Major» posmu ASV, kurā ierindojās 17.vietā, bet pilnvērtīga sezona tiks sākta šajā nedēļas nogalē.

«Starpsezona bija kā divi cikli. It kā februārī bija turnīrs, bet zinājām, ka būs trīs mēnešu pauze. Sagatavošanās laikā likām akcentu uz vasaru, kad būs svarīgākie turnīri. Uz to laiku vēlamies sasniegt pašu augstāko formu,» sezonas iepazīstināšanas preses konferencē ceturtdien stāstīja Samoilovs, sportistiem solot katrā spēlē cīnīties par uzvaru.

«Eiropas čempionātā no mums tiek gaidītas medaļas. Turnīros neplānojam tikai piedalīties, gribam arī uzvarēt. Galvenais bija labi sagatavoties Eiropas un pasaules čempionātiem, kur jācīnās par visaugstākajām vietām,» atzīmēja Samoilovs.

Tikmēr Šmēdiņš atzina, ka ilgās pauzes dēļ ir sailgojies pēc spēlēm.

«Sezona šogad mums sākas vēlu. Daudzi turnīri ir vienkārši likvidēti. Toties mūs varēs vairāk redzēt Latvijā. Fiziski jūtamies ļoti labi,» uzsvēra Šmēdiņš.

Savukārt viens no pludmales volejbolistu treneriem Andris Šmēdiņš atklāja, ka sagatavošanās procesā lielos vilcienos nekas nav mainījies.

«Esam divarpus mēnešus labi pastrādājuši Ēģiptē. Nedaudz biedē, ka turnīru šogad pamaz. Būs mazāka augstas raudzes spēļu pieredze,» secināja treneris.

Lielās izmaiņas šīs sezonas kalendārā tiek raksturotas ar izmaiņām Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) sponsoru sarakstā, kā arī faktu, ka šis ir pēcolimpiskais gads.

Pagājušajā sezonā Samoilovs un Šmēdiņš uzvarēja trijos Pasaules kausa posmos un trešo reizi karjerā triumfēja kopvērtējumā. Tikmēr sezonas svarīgākajās sacensībās - Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs - viņi netika izslēgšanas turnīrā, samierinoties ar dalītu 19.vietu.

Pēc sezonas 2012.gada Londonas olimpisko spēļu medaļnieku Šmēdiņu nosauca par Pasaules tūres labāko uzbrukuma spēlētāju.

Šogad Jūrmalā notiks Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotais Eiropas čempionāta finālturnīrs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv