Saņem e-pastā alerģiju izraisošo augu ziedēšanas prognozi

Apollo
0 komentāru

Ar 22.aprīli ikviens cilvēks, kuram ir ziedputekšņu izraisīta alerģija, savā elektroniskajā pastkastītē var saņemt iknedēļas alerģiju izraisošo augu ziedēšanas prognozi. Lai saņemtu aerobioloģisko prognozi, jāpiesakās mājas lapā www.zied.lv, portālu «Apollo» informēja Edīte Kaņepāja-Vanaga, sabiedrisko attiecību aģentūras «Divi gani» projektu vadītāja.

Alerģisko augu ziedēšanas prognozi nosaka Alerģisko slimību izmeklēšanas un ārstēšanas centra Aerobioloģiskajā dienestā. Īpaša ziedputekšņu koncentrācijas mērījumu ierīce ir novietota Rīgā, Raiņa bulvārī 19, uz Latvijas Universitātes ēkas jumta. Mērījumu dati atspoguļo situāciju 200 kilometru rādiusā. Jauna prognoze tiek sagatavota reizi nedēļā - trešdienās.

Arī zvanot uz Alerģisko slimību izmeklēšanas un ārstēšanas centra informatīvo tālruni 67221064, iespējams uzzināt aerobioloģisko prognozi nākamajai nedēļai.

No augu ziedputekšņu izraisītas alerģijas cieš gandrīz katrs 3. pilsētnieks. Alerģiju izraisa galvenokārt tie ziedputekšņi, kurus pārnēsā vējš - ar gaisa plūsmu ziedputekšņi var nokļūt simtiem kilometru tālu. Īpaši bieži alerģiju izraisa bērzu, alkšņu un lazdu ziedputekšņi.

Ziedputekšņu alerģijas biežākās izpausmes ir iesnas (alerģiskais rinīts), aizlikts deguns, šķaudīšana, acu graušana, asarošana, var būt arī klepus un apgrūtināta elpošana. Jo lielāka ziedputekšņu koncentrācija gaisā, jo stiprākas būs alerģijas izpausmes.

Alerģijas simptomi pastiprinās arī sausā, karstā un vējainā laikā, turklāt pilsētā tie izteiktāki nekā laukos, jo savienojumā ar dūmiem un izplūdes gāzēm putekšņi kļūst īpaši agresīvi.

Ziedputekšņu izraisītās iesnas nedrīkst atstāt bez ievērības, jo statistika liecina, ka 40% pacientu ar alerģisko rinītu pakāpeniski attīstās bronhiālā astma.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv