Saņemot «Lielo Kristapu», Kairišs aicina atvērt čekas maisus

Apollo
104 komentāri

13. novembra vakarā pasniegta Nacionālā kino balva «Lielais Kristaps». Par labāko spēlfilmu tika atzīta Viestura Kairiša drāma par 1941. gada deportācijām «Melānijas hronika». Pats Kairišs saņēma labākā režisora balvu, un, saņemot pēdējo statueti savā runā aicināja atvērt tā dēvētos čekas maisus.

Latvijas nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balvu pasniegšanas ceremonija kinoteātrī "Splendid Palace". Viesturs Kairišs

Latvijas nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" balvu pasniegšanas ceremonija kinoteātrī "Splendid Palace". Viesturs Kairišs

Sintija Zandersone/LETA

«Es šodien satiku Lidiju Lasmani-Doroņinu un mēs spriedām, ka mēs šajā valstī kaut ko neesam izdarījuši, lai varētu uzskatīt, ka latviešu cilvēku upuri Sibīrijā nav bijuši veltīgi» viņš teica. «Es aicinu mūs virzīt uz priekšu čekas maisu atvēršanu. Tas ir ļoti būtisks un svarīgs solis, lai Latvija varētu attīstīties, jo joprojām bieži nevar saprast no kurienes aug kam kājas. Bieži tiek raustīti dažādi diedziņi, manuprāt, mums šai problēmai jātiek pāri.» 

«Mums nepietiek vienkārši atvērt čekas maisus, bet mums kā sabiedrībai vajag uzņemties lomu šajā procesā... daudzi šajos čekas maisos ir nokļuvuši pret savu gribu, viņiem pat nezinot, dažādu manipulāciju, psiholoģiskas un fiziskas vardarbības rezultātā. Mums kā sabiedrība ir jādod solījums, ka nenotiks raganu medības. Taču kamēr mēs neizdarīsim šo soli, diemžēl mēs strēgsim un buksēsim.»

Arī labākās aktrises balvu saņēma Sabīne Timoteo par lomu filmā «Melānijas hronika», savukārt par labāko aktieri tika atzīts Kaspars Znotiņš par lomu filmā «Pirmdzimtais». Timoteo, kura uz svinīgo pasākumu klātienē nebija ieradusies, nolēmusi savu balvu dāvināt Melānijas Vanagas muzejam. Tieši Vanagas lomu Timoteo atveidoja filmā «Melānijas hronika».

«Lielā Kristapa» balva tiek pasniegta jau 29. reizi. Festivālu rīko Latvijas Kinematogrāfistu savienība kopš 1977. gada, un patlaban ir atjaunota tradīcija to rīkot katru gadu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv