Saramotins kļūst par seškārtējo Latvijas čempionu grupas braucienā

5 komentāri

Riteņbraucējs Aleksejs Saramotins šodien kļuvis par Latvijas čempionu grupas braucienā, kuram tas šajā distancē bija jau sestais tituls.

Aleksejs Saramotins

Sportistiem sacensībās vajadzēja spēkoties 167 kilometru garā distancē pa Smiltenes, Raunas un Priekuļu apkaimi. Tajā par uzvarētāju kļuva Saramotins no «IAM Cycling» vienības, sīvā cīņā pārspējot Gati Smukuli («Katjuša»), kurš ceturtdien kļuva par valsts čempionu individuālajā braucienā. Izšķirošo pārsvaru Saramotinam izdevās gūt vien pēdējos 500 metros, bet goda pjedestāla zemāko pakāpienu Elites grupā ieņēma Andris Smirnovs no «Rietumu-Delfin» komandas.

«Sacensības izvērtās ļoti grūtas, ne tikai spēcīgo konkurentu, bet arī karstā laika dēļ,» pēc uzvaras izteicies Saramotins. «Kopumā nejutos pārāk labi, tādēļ nevarēju būt pārliecināts par uzvaru. Pirms pēdējā apļa veicu izrāvienu un man pievienojās Smukulis. Abi kopā aktīvi cīnījāmies, tomēr pēdējos metros man izdevās izraut uzvaru. Esmu lepns par Latvijas čempiona titulu.»

Tikmēr U-23 braucēju konkurencē par uzvarētāju tika kronēts Toms Skujiņš («Rietumu-Delfin»), bet viņam sekoja Andžs Flaksis no «Bontrager Cycling Team», kurš ceturtdien triumfēja individuālajā braucienā. Trešajā vietā ierindojās Krists Neilands («Rietumu-Delfin»).